Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek alixpresse-es...

Mit tegyek alixpresse-es rendelésnél ilyen esetben? Többi lennt.

Figyelt kérdés
Aliexpress-es rendelésnél nem kaptam meg a terméket és kattintottam az "open dispute" gombra, írtam az eladónak hogy kérem vissza a pénzt. Erre azt írj nekem vissza hogy töröljem a vitát (cancel dispute), és akkor vissza adják a pénzt. Tényleg így működik, megbízhatok benne, vagy írjak vissza hogy az utalás után törlöm. Mi ennek a menete?

2018. jún. 14. 08:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Írd neki, hogy rendben, törlöd, amint ott van nálad a pénz. Nyilván a minél jobb értékelésre mennek rá, de nehogy a lekvár tegye már el a nagymamát. Ha nem törlöd a dispute-ot, nekik lesz rosszabb és így is-úgy is vissza kell fizessék a pénzed, szóval te vagy jobb helyzetben.
2018. jún. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ez standard trükk a kínaiaktól, mivel ha lezártál egy dispute-ot akkor nem lehet többet nyitni...


Szóval SOHA NEM ZÁRJUK LE a dispute-ot amíg az ügy nem oldódott meg.


Mikor rendeltél? Nyomonkövetés van? Miért gondolod, hogy már nem is fog megérkezni a rendelés?

2018. jún. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Van száma, UC347644770CN, de a magyar postára nem érkezett meg, a határidő pedig már lejárt.

Akkor nem törlöm a "disputot". Köszönöm a válaszokat.

2018. jún. 14. 09:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az első jól írta. Ha nem törlöd az Ali közbelép és majdnem mindig a vevőnek ad igazat, ezt tudja az eladó is.

Legyél határozott, írj vissza hogy amint megjön a pénz, törlöd is a dispute-ot.

Ha ezután is szájkaratéznak, ezen utóbbi leveled másold be megint, ahányszor kell. Meg fog jönni a pénz, hidd el, bőven van profitjuk.

2018. jún. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne töröld, kérd a refundot. Ha akadékoskodik ne szenvedj velük, teljesen felesleges, alakítsd claimmé és majd az Alitól úgyis visszakapod a pénzed.
2018. jún. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hogyan kell követeléssé alakítani? Nem találok semmi ilyet amire rá lehetne kattintatni.
2018. jún. 18. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!