Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Internetről rendelésnél (facebook). nem tetszik a rendelt termék. Vissza kell vennie az eladónak? A pénzt elutaltam, a termék megjött de nem tetszik

Keress kérdéseket hasonló témában: rendelés

2018. febr. 25. 17:18  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

ha nem hajlandó visszavenni jelentsem fel?

# 1/8Időpont 2018. febr. 25. 17:24 Privát üzenet
Koplárovics Béci nevű felhasználó válasza:

Használt termék magánszemélytől? Nincs visszavásárlási kötelezettsége.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont 2018. febr. 25. 17:35 Privát üzenet
Attól függ hogy szólt a feltétel? Sok esetben biza nem fizetnek, mert rájuk nem úgy vonatkoznak a törvények. A feljelentés meg inkább neked kerül pénzbe, ha kisebb összeg én nem vacakolnák vele, ez egy ilyen vásárlásnál benne van, ez nem vatera se nem más profi online üzlet.

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont 2018. febr. 25. 17:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

2 cipőt vettünk 40 ezer ft-ért,de élőben nem tetszik :(

# 4/8Időpont 2018. febr. 25. 17:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

új,dobozos. de nem tetszik.

# 5/8Időpont 2018. febr. 25. 17:46 Privát üzenet

Van ezer tisztességes webáruház, úgyhogy nem is értem, hogy jut eszébe valakinek fészbukon venni bármit is.

Tanulópénz. Nem igazán tudsz mit tenni.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont 2018. febr. 25. 17:58 Privát üzenet

Amennyiben magánszemélytől vetted, az eladó nem köteles visszavenni, függetlenül, hogy használt vagy új - ez esetben nincs elállási jog.

Ha webáruház hirdetett a FACE-n és vállalkozótól/kereskedőtől vetted, akkor megillet az elállási jog - de akkor is az eladónak kell jelezni az elállást, lehetőleg írásban.

Csak akkor add fel a terméket, ha az eladó beleegyezik a visszavételbe.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont 2018. febr. 25. 18:07 Privát üzenet
Magánszemély nem köteles visszavenni semmit. Én elég jófej szoktam lenni meg rugalmas ilyen esetekben, pl ha veszel tőlem egy villanykörét, de nem jó a foglalat, akkor visszaadom a pénzt, de a "nem tetszik" pont az, ami tökéletesen nem szokott érdekelni. Komolyan 40 ezret kifizettél valamire, amit előtte nem néztél meg?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont 2018. febr. 25. 19:38 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha nem tetszik a termék amit vettem Extreme Digitalnál akkor visszaveszik, és ha igen mennyi ideig?
Cipőfalváról szeretnék rendelni, de mivel még soha nem rendeltem cipőt láthatatlanban, nem tudom élőben milyen fogadtatás várna. Ha nem tetszik, visszaadják a pénzt? Vagy ez csak...
Ha a Media Marktban vettem valamit, de az mégse tetszik,3 napon belül vissza lehet adni?
Ha nem "tetszik" a termék 3 napon belül visszavihetem?
Ha vásárolok egy webáruházból mondjuk 100 ezer forint értékben, de a termék nem tetszik, ezért az áruház "jóváírás" néven visszautalja a kártyás fizetés árát, tartozom az adott...
Ha a tesz vesz vagy a vatera oldalon leütök egy terméket, és felveszem a kapcsolatot az eladóval, majd személyesen találkozok vele és nem tetszik a termék, amit leütöttem, elállhatok a vásárlástól?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!