Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Internetről rendelésnél...

Internetről rendelésnél (facebook). nem tetszik a rendelt termék. Vissza kell vennie az eladónak? A pénzt elutaltam, a termék megjött de nem tetszik

Figyelt kérdés

2018. febr. 25. 17:18
 1/8 A kérdező kommentje:
ha nem hajlandó visszavenni jelentsem fel?
2018. febr. 25. 17:24
 2/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Használt termék magánszemélytől? Nincs visszavásárlási kötelezettsége.
2018. febr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy szólt a feltétel? Sok esetben biza nem fizetnek, mert rájuk nem úgy vonatkoznak a törvények. A feljelentés meg inkább neked kerül pénzbe, ha kisebb összeg én nem vacakolnák vele, ez egy ilyen vásárlásnál benne van, ez nem vatera se nem más profi online üzlet.
2018. febr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2 cipőt vettünk 40 ezer ft-ért,de élőben nem tetszik :(
2018. febr. 25. 17:45
 5/8 A kérdező kommentje:
új,dobozos. de nem tetszik.
2018. febr. 25. 17:46
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Van ezer tisztességes webáruház, úgyhogy nem is értem, hogy jut eszébe valakinek fészbukon venni bármit is.

Tanulópénz. Nem igazán tudsz mit tenni.

2018. febr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben magánszemélytől vetted, az eladó nem köteles visszavenni, függetlenül, hogy használt vagy új - ez esetben nincs elállási jog.


Ha webáruház hirdetett a FACE-n és vállalkozótól/kereskedőtől vetted, akkor megillet az elállási jog - de akkor is az eladónak kell jelezni az elállást, lehetőleg írásban.

Csak akkor add fel a terméket, ha az eladó beleegyezik a visszavételbe.

2018. febr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Magánszemély nem köteles visszavenni semmit. Én elég jófej szoktam lenni meg rugalmas ilyen esetekben, pl ha veszel tőlem egy villanykörét, de nem jó a foglalat, akkor visszaadom a pénzt, de a "nem tetszik" pont az, ami tökéletesen nem szokott érdekelni. Komolyan 40 ezret kifizettél valamire, amit előtte nem néztél meg?
2018. febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!