Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért van még...

Magyarországon miért van még mindig ekkora kultusza az MLM cégeknek?

Figyelt kérdés
21 éves egyetemista vagyok, az ismerőseim között ketten is vannak, akik ezzel foglalkoznak, plusz a nagymamám és a testvére is, meg még egy csomó ember körülöttem..Számomra elképesztő, hogy a 21. században van még valaki, aki bedől ezeknek. Arról nem is beszélve, hogy egyes cégek termékei (a Foreverre gondolok konkrétan) kifejezetten károsak is . Hogy lehet továbbra is legális ez az üzleti minta??

2018. jún. 15. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Gazdasági, pénzügyi inkompetencia.
2018. jún. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Több összetevős a történet, de kezdem az egyszerűbb válasszal: mert nem vagyunk tehetős nemzet és az embereket vonzza a gyorsnak és egyszerűnek látszó meggazdagodás lehetősége.

Hogy ez átverés lenne? Nem. Egyszerűen arról van szó, hogy az MLM egy sajátos üzleti modellre épül, amit a fluktuáció tart életben.

Azt nem állíthatja senki, hogy nem lehet benne meggazdagodni, vagy tartósan, magasabb életszínvonalon élni belőle. Az sem igaz, hogy csak azoknak jó, akik az elején lépnek be.

Tudni kell róla, hogy ezt a munkát csak azoknak szabadna végezni, akiknek a kapcsolatteremtés legalább annyira nem okoz gondot, mint a rengeteg elutasítás könnyed feldolgozása.

Minden állítással ellentétben nem való akárkinek ez a munka és nem is alkalmas rá akárki. Klasszikus érv szokott lenni, hogy csak emberekkel kell beszélgetni, azt meg mindenki tud, akinek van szája. Ez persze igaz, de mégsem. Hiszen igényt felkelteni, haszonérvelni csak tanulással lehet. Kifogást kezelni is. Amit már nem lehet pusztán tanulni, az a kapcsolatteremtő képesség, az elutasítások kezelése és ami nélkül egyetlen vállalkozás sem működik: a hit abban, hogy jó a termék, vagy szolgáltatás.

Sokan csak azt látják, hogy jól lehet keresni. Igen, jól lehet, de nem mindenki fog. Mert van, aki a századik elutasítás után sem adja fel (és el fog jutni potenciális ügyfelekig) és van, akit az elő is eltántorít.

Viszont amíg rendszerben van, forgalmat generált. Vagy azért, mert vett egy kezdőcsomagot, vagy azért, mert a családja segített az indulásban egy vásárlással.

Hogy rosszak, vagy károsak a termékek? A forevert hoztad fel példaként. Nem tudok arról, hogy bármelyik termékük káros lenne, nem is tartom valószínűnek.

Összegezve tehát: nem gondolom, hogy ha valaki ezzel foglalkozik, az baj. Azt sem, hogy ez átverés lenne. Mindenkinek, aki ilyenbe akar belevágni, fel kellene mérnie, hogy mit kell megtennie ahhoz, hogy eredményes legyen, továbbá képes és hajlandó-e megtenni?

Ezt viszont sokan nem gondolják végig. Ezért szállnak ki sokan elképesztő mínusszal, csalódottan, másokat hibáztatva.

Ezért hatalmas a fluktuáció, ez az, ami bele van kalkulálva az üzleti modellbe. Ez minden mlm rendszerű tevékenységre igaz. Legyen az forever, vagy amway, vagy biztosítók, lakástakarékok.

Az mlm-nek látszó "tárgyakra" szándékosan nem térek ki, az más műfaj, őket előbb, vagy utóbb utol szokta érni abtörvény keze, csak sajnos ezek főnix módjára támadnak fel újra, meg újra.

2018. jún. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A piramis tetején lévők persze, hogy jól keresnek vele...alatta már szinte lehetetlen, még akkor is, ha amúgy nagy az igény az adott termékek iránt (pl Avon). A Forevert azért hoztam példának, mert a nagymamámat is beszippantotta évekkel ezelőtt, gyerekként "kipróbált" rajtam egy terméket, azóta viselem a következményeit... (a heg, ami magától pár hét alatt elmúlt volna, most örökre ott van az arcomon )

Ezen felül nem gondolom, hogy etikus kamu termékek mögé bujtatva piramisjátékot űzni, felhasználva erre a barátaidat, üzleti lehetőségként tekinteni a családtagjaidra...nem hinném, hogy hosszú távon jót tesz a kapcsolati tőkének.

2018. jún. 15. 18:47
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Megismétlem: téves az a feltevés, miszerint csak az járhat jól, aki az elehén száll be, vagy a te olvasatodban a piramis tetején van. Mondok erre egy rém egyszerű példát, a sajátomat. Beszippantott egy pénzügyi cég anno. A szakmai része nagyon ment, jó pénzügyi szakember lettem, (amúgy is ilyen vonalon szereztem diplomát) de pocsék értékesítő. Egyszerre kezdtem egy nálam 20 évvel fiatalabb sráccal. Akkortájt végzett a főiskolán. Ma ez a srác szervezeti vezetőként dolgozik ugyanabban a cégben, amelybe én -nevezzük nevén- belebuktam. Mindòssze annyi volt köztünk a különbség, hogy ő hitt magában, én nem. Nem volt olyan előélwte, melyben kudarcok érték volna, nekem igen. Őt a siker vágya hajtotta, engem a kudarc elkerülésének rémképe szorongatott. Ő magasról tett rá, ha nemet mondtak neki. Engem megviselt. Ő nem adta fel. Én igen.

Nem, ez nem egyedi. Sokan abból a csopirtból már szintén nincsenek a rendszerben, sokan pedig megtalálták a számításukat. Kb abból a 60 főből olyan 20-25 aktív jelenleg is. Pontosan ettől tud létezni ez a rendszer. Hiszen ha mindenki ezzel foglalkozna, ki lenne az ügyfél?

Tehát nem, sokadszorra is megerősítem: semmit nem jelent, mikor száll be valaki.

Nézd, mivel a történetedet nem ismerem, inkorrekt lenne bármit is mondanom, de élek a gyanúperrel, hogy az a heg akkor sem gyógyult volna nyom nélkūl, ha nem teszik rá azt a valamit. (olyan extrém esetet kivéve, ha a túlbuzgó nagymama esetleg másra akart használni egy terméket, mint amire azt eredetileg szánták, ez azonban nem a termék hibája, ahogy arról sem a vízkőoldó tehet, ha valakinek égési sérülést okoz, mert azzal akart fogat mosni. Megtörtént...)

Kamu termékkel a piramisjátékokban operálnak, a forever (csak hogy a példánál maradjunk) bevizsgált és jó minőségű termékeket értékesít. Nyilván nem vált ki mindenkinél azonos intenzitású hatást, ettől még nem rossz a minöségük. A panadol tabletta sem szünteti meg mindenkinél a fejfájást, csak hogy egy suta példával álljak elő. Mégsem nevezhető rossz terméknek.

2018. jún. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Az MLM alapvetően nem rossz. Nem hibátlan rendszer, de ilyen nincs is. A piramisjátékok, vagy pilótajátékok tették rosszhírűvé az MLM rendszert azzal, hogy ezt a rendszert használják. Annyi a különbség, hogy mondjuk az Avonnál van kézzelfogható, hasznos termék, és ha van egy jól kiépült ügyfélköröd, akkor jó kis pénzt is tudsz szerezni, idővel feljebb lépni. Saját magadnak és saját magadért dolgozol, szó szerint értékesítesz (ez a munka), az eladott termékekből pedig gondolom kapsz valamilyen %-os részesedést. Meg jutalékot gondolom.


A piramisjáték meg valami kamu "termék" értékesítése, úgy, hogy az nem ér semmit, sőt nem is létezik. Pl. a Kairos. Tárhelyet adhattál kölcsön nagy cégeknek a saját gépeden, és csak napi 10 órát kellett futtatni a programot. Nos, jól hangzik, nem te dolgozol, hanem a gép. A kutyapárt mottója illik ide: ne kelljen dolgozni, de legyen pénz! Nos, több csomagból valaszthattal, attól függött, mennyi tárhelyet osztasz meg. Minél többet, annál több pénzt hoz. Igen ám, de előbb neked kell fizetni - te adj pénzt, mert te adod kölcsön a saját géped erőforrásait? Nem nekik kéne fizetni. Nem, Kairos-éknál nem. Vedd meg a csomagot, amiért megkapod a programot, ami elvileg számolja, hogy mennyi ideig fut a gép. Ennyi. Nem csinál semmit ezen kívül. Nem számol adatforgalmat, nem irányít semmit. Minél nagyobb csomag, annál drágább, annál több tárhely. annál gyorsabban térül meg a befektetett pénz. A piramisjátékba belépők fizetik a korábban belépők fizetéseit. Ha vannak új belépők, van kifizetés. Ha akadozik a belépés, akadoznak a kifizetések. Elindulnak a csúsztatások, a hazugságok, hogy a kitalálók még több pénzt menthessenek ki. Majd az egész bedől magától. Kb. 8-16 hónap egy piramisjáték átlagosan. Avon, Forever mióta van? 10 éve? 20?


Ne keverd a piramisjátékkal.

2018. jún. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Nem az MLM-el van gond hanem az emberekkel. Aki anélkül lép be hogy tájékozódna róla mi is ez, eszerint is fog dolgozni. Ilyen munkamorállal pedig sehol se lesz sikeres se itt se máshol. Sok olyan ember is belép az MLM-be akik azért nem keresnek jól mert a munkahelyükön sem állják meg a helyüket, nyilván itt se fogják... Nincs ebben semmi ördöngösség...
2018. jún. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alexandra8803 válasza:
53%
Az MLM nem piramis! Ez kb az egyetlen olyan vállalkozási forma, amivel elérheted, hogy pénzed is és időd is legyen egyszerre. Azok az emberek akik ezt megértik, és hajlanóak arra, hogy pár évig odategyék magukat, azok óriási sikereket érnek el. Akik azt várják, hogy 1-2 hónap alatt meggazdagodnak, ők csalódni fognak, és innen származnak az átverős, lehúzós, piramis vélemények. 2 éve dolgozom együtt a Nuskinnel, nem bántam meg. Sajnos a legtöbb ember képtelen arra, hogy felfogja és elhiggye, hogy ezzel ténylegesen óráisi jövedelemre tehet szert, mert azt nevelték belénk, hogy másnak kell dolgoznunk életünk végéig szar pénzért, aki meg gazdag az biztos vagy politikus, vagy illegális dolgokból van pénze.
2018. júl. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%
Csodálkozol? Ahol ennyi hülye idióta megszavazza az országromboló Fityiszt, miért ne futhatnának vígan az MLM-átverések, fogyasztói csoportok? Pláne hogy az igazságszolgáltatásban mind inkompetens gyökerek meg bűnözőpátyoló korrupt szarjankók ülnek.
2018. szept. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!