Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Abból lehet jogi problémám,...

Abból lehet jogi problémám, ha úgy hirdetek meg egy használt terméket, hogy "utánvétellel elküldöm, vagy az utánvétel díjáért házhoz viszem, ez esetben átvételkor kipróbálható"?

Figyelt kérdés
2018. jún. 15. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Miert lehetne ebbol jogi problemad?
2018. jún. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A posta nem jelenthet fel elmaradt nyereségért? Annyi hülye szabály van ebben az országban, hogy már minden esetben előbb informálódok, aztán cselekszem. Abból nem lehet bajom ha hülyeséget kérdezek, de abból igen, ha nem kérdezek amikor kéne...
2018. jún. 15. 16:17
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Mi van??? Elmaradt nyeresegert? Milyen elmaradt nyeresegert, amikor nem is vetted igenybe a szolgaltatast? Vagy szerinted kotelezo Magyarorszag teruleten belul a Postat hasznalni, kulonben megbuntetnek?
2018. jún. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem állami monopólium?
2018. jún. 15. 17:33
 5/11 A kérdező kommentje:
2018. jún. 15. 17:50
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Na most bocs, de tudod egyáltalán, hogy mit kérdeztél?

Mert az utánvét költsége kb. 3-400 ft szokott lenni, de a POSTAKÖLTSÉG, az bizony akár 1.000-1500 ft is.

Na most, ha Te azt írod, hogy az UTÁNVÉT költségéért(3-400 ft) házhoz viszed, akkor szépen jól ki is fogják használni.


Azt meg végképp nem értem, miért akarod házhoz vinni: lehet, hogy Te Debrecenben laksz, a vevő meg Szombathelyen. Tényleg házhoz akarod vinni neki? :D

Vagy helyi Face csoportban hirdetnél?

2018. jún. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
És azt tudod, hogy ha utánvéttel adsz fel valamit és a vevő nem veszi át, mert meggondolta magát, akkor bukod az egész postaköltséget - sőt, még a visszautat is ki kell fizetned?
2018. jún. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én tudom, de te nagyon nem vagy képben. Magánemberként nincs ilyen hogy el kell annyiért amennyiért hirdettem. Ha valami rosszul van megfogalmazva akkor egyszerűen mondhatom, hogy pardon s kijavítom a hirdetést. Nincs visszaélés.
2018. jún. 15. 21:45
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, amíg nem írod meg, hogy milyen eladási oldalról van szó, addig parttalan a vita: Vaterán pl. nem mondhatod - magánemberként sem! - hogy bocs, pardon és átjavítod az oldalt. Illetve igen, de csak akkor, amíg nem licitáltak rá. És a Vatera szabályzatában az is benne van, hogy nem állíthatod váratlan költségek elé a vevőt:


"3/7. Nem megengedett olyan tranzakció indítása.... amelyben a vételárat terhelő, egyéb költség kerül feltüntetésre, illetve annak feltüntetés nélküli felszámítása sem engedett (pl. nem valós szállítási költség, a fizetendő jutalék, csomagolási költség). Az eladó a valós szállítási költségen kívül nem számolhat fel semmilyen egyéb költséget."


Arról nem beszélve, hogy nem beléd kötöttem, hanem igyekeztem felhívni a figyelmedet arra, hogy ha így írod meg a hirdetést, akkor TE jársz rosszul - de ha ezt nem vetted ki az írásomból, akkor sajnálom.

2018. jún. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A Posta biztos nem fog beperelni - de azért tájékozódj, mi mennyibe kerül, mert úgy tűnik, továbbra sem "veszed a lapot", hogy akár 1.000 ft-ért lehet, hogy a fél országot át kéne utaznod a termékkel, "házhoz viszem" címszó alatt.
2018. jún. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!