Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megvonják a TB támogatást...

Megvonják a TB támogatást ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kaptam meg az önkormányzattól a TB támogatást, sajnos nincs munkám. A munkaügyis tanfolyamokra nem jelentkeztem ma, mert 90%-ban férfiaknak való volt mind (burkoló, bádogos, kertész, tehergépkocsi vezető, kőműves, hentes stb.) a maradékkal meg szintén nem lenne állásom, ezért elvileg kitörölnek a rendszerből. Viszont így nem tudom, hogy megvonják-e tőlem ezt a támogatást. Igaz mikor igényeltem, akkor nem kérdezték, és nem is kellett igazolnom, hogy regisztrált munkanélküli vagyok-e. Szerintetek elveszik ezt tőlem? És ha igen akkor mikortól, honnan fogom tudni?

23N


Köszönöm ha valaki tud válaszolni!


2018. jún. 18. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:

"Egy hónapja kaptam meg az önkormányzattól a TB támogatást, "


Ez alatt azt érted, hogy megállapították a rászorultságodat, és hatósági bizonyítványt állított ki az önkormányzat erről?


Mert ha igen, akkor ez nem támogatás, hanem rászorultság igazolása, ami alapján nem kell fizetned magad után a "TB-t", ami valójában nem TB, hanem egészségügyi szolgáltatási járulék a neve.

Ilyen esetben az adóhatóságnál ezt az iratot be kell mutatni (fénymásolat), amelyhez ki kell tölteni a 18T1011 formanyomtatványt, ez alapján nem írják elő a havi fizetendő járulékaidat.

2018. jún. 19. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"a maradékkal meg szintén nem lenne állásom,"


Ez aztán a nagyszerű hozzáállás!!

Ingyen tanulhatnál valamit, talán még pénzt is kapnál érte, de Te már előre tudod, hogy nem kapnál állást vele.

Ne a kifogásokat keresd, hanem a megoldást: ha meg se próbálsz valamit, amire INGYEN van lehetőséged, akkor tényleg nem vesznek fel.


Amúgy nem tudom, hogy elveszik-e, de ha nem működsz együtt a munkaügyi központtal, akkor ezek szerint annyira nem lehetsz rászorult, tehát sanszos, hogy megvonják.

2018. jún. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1: Igen pontosan úgy van ahogy leírtad. Ki kellett töltenem a papírt a kormányablakban. Mivel egy 17 éves kocsink és egy házunk az összes értékünk, és semmilyen bevételem nincsen (tavaly nyáron voltam diákmunkán de ennyi) ezért megkaptam. Nem tudtam volna fizetni a havi 7 ezret sajnos. Ezer helyre jelentkeztem de a szakmámban nem tudok elhelyezkedni egyelőre mert nagyon szükséges a nyelvvizsga. Nagyon szépen köszönöm a válaszod! A héten bemegyek a NAV-hoz akkor!


#2: A maradék képzés takarító volt és gyümölcsfeldolgozó. Szerinted melyikkel lenne érdemes karriert építenem?

Illetve nem tanulni akarok hanem dolgozni!! Csak hogy egyetlen egy alkalommal nem közvetítettek ki sehova, de ezzel a hülye tanfolyamokkal sakkban tartják az embert. De majd elmegyek bádogosnak, hogy ki ne töröljenek jó?


Nyelvvizsga hiány miatt nincs őszig diplomám, ezért regisztráltam a munkaügyibe. Ha néhány hónap múlva kikapom a diplomát, nem fogok gyümölcsfeldolgozónak tanulni,ìgy is napi szinten órákat tanulom a nyelvet és munkát keresek. Képzeld még takarítónak is jelentkeztem. És rászorulok a pénzre illetve a munkára, ezért akarok dolgozni. Esetleg a szüleim fizetésére is kíváncsi vagy? Vagy vezessük le hogy hogy élünk meg?

2018. jún. 19. 09:17
 4/8 A kérdező kommentje:

Pedig beléd is lehet kötni hidd el. És elég baj ez nekem hogy munkanélküli vagyok,mert minden nap gyomorgöccsel kelek fekszek. Én azokra a tanfolyamokra nem akartam jàrni. Korábban hirdettek meg gyógyszertári asszisztenst és óvodai dajkát, azokra jelentkeztem de oda rengetegen mentek igy nem fértem már be..


Az a baj fogalmad sincs az emberről de okoskodsz. És mit csináljak vele hogy van nyelvvizsgád? Nekem is van egy, de 2 középfokú kell a diplomámhoz ezért most készülök a németre. Nagy szenzàció tényleg.

Nehogy már egy idegen mondja meg nekem hogy hova jelentkezzek. A kérdésem az volt hogy igy megvonják-e a tb-t. Igent vagy nemet kellett volna irni és ennyi.

Méghogy nem szorulok rá... Sosem veszek kb magamnak semmit, életemben nem voltam nyaralni mert sosem telt rá,évek óta nem tudunk új kocsit venni pedig a jelenlegit is már állandóan javitgatni kell. Tudod úszunk a pénzben. Te meg sajnálsz 7 ezer forintot. Úgy hogy a cigányok minden szarra kapnak támogatást. Mi soha semmire mikor a szüleim munkanélküliek voltak akkor sem.

Gratulálni tudok a hányingerkeltő viselkedésedhez.Nem csodálom hogy egyedül neveled a gyereket mert kibirhatatlan és szánalmas vagy.

2018. jún. 19. 14:12
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Úgy látom, a 3-as hozzászólás utáni válaszomat sikerült töröltetned - de akkor azért emlékezzünk meg arról, hogy a Te 3-as válaszodból is töröltek egy mondatot, melyben engem sértegettél. ÉN NEM JELENTETTELEK, csak válaszoltam és nem sértő hangnemben.

Ennek ellenére Te megint elkezdtél sértegetni - én viszont nem veszem fel ezt a kesztűt - innentől semmi értelme a "társalgásnak", léptem.

2018. jún. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ideje. nincs szükségem ilyen ember gúnyolódására. van elég bajom nélküled is.
2018. jún. 19. 14:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem gúnyolódtam, de úgy látszik, sajnos nem érted :-(
2018. jún. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor lehet továbblépni! Biztos találsz még kérdéseket ahol tudod sértegetni az embereket.
2018. jún. 19. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!