Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha háztartási alkalmazottként...

Ha háztartási alkalmazottként dolgozok egy hónapot, be kell -e jelentenem ezt a Munkaügyiben, és ha igen, megvonják -e a foglalkoztatást helyettesítő támogatást? Ha igen, szerzek -e jogosultságot a további FHT-ra ezzel a hónappal, ami 22 munkanap?

Figyelt kérdés
(Papíron csak a munkavégzéssel töltött napok vannak, az nem, hogy hány órában, de az FHT-hez gondolom igazolás kell, azt meg csak úgy kapok, hogy napi 2 órára, vagyis napi 1100Ft-ot, ami 24200Ft. Ebbe ugye nem köt bele senki? Nem mondják azt pl., hogy ez nem napi 8 óra a pénz alapján, és így nem jár az FHT?)

2016. ápr. 12. 13:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Akkor is megvonják az FHT-t, ha a havi keresetem nem éri el a nyugdíjminimum 90%-át, vagyis 25650Ft-ot?


Részmunkaidőben, napi 1-2 órában szabad valakit minden nap dolgoztatni?

2016. ápr. 12. 14:15
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
R nyugdíjas vagy, vagy munkanélküli aki nem jogosult az álláskeresőire és kapod az önkormányzattól az FHT_t ? Mi köze lenne a munkaügyinek az 1 hónap önkéntes munkához (?) semmi a világon . Ha alkalmi munkád van, nem lehet több mint a segély amit kapsz egy hónapban, az önkéntes munka az meg ingyen munka 1 hónapon keresztül . Erről kér igazolást az önkormányzat és ennek fejében folyósítja azt a sz.ros 22 ezer, 10 éves gyereknek való zsebpénzt .
2016. ápr. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az a köze hozzá, hogy ez nem önkéntes munka. Ez speciális részmunkaidős munka. FHT-n vagyok, és ha lehet, szeretném kapni az FHT-t addig is, amíg háztartási alkalmazott vagyok; de nem biztos, hogy kaphatom, hiszen pénzért dolgozom.


A másik meg, hogy jó lenne vele gyorsan biztosítani a további FHT-hoz való jogot, biztos ami biztos alapon. Viszont azt meg nem tudom, hogyan számolják: 30 munkanap, vagy 22 munkanap, de egy hónapban, ami így egy hónap munkaviszony. Mert lehetőségem van arra is, hogy minden nap menjek, de ha elég a 22 nap is, megy a kutya szombaton meg vasárnap is...

2016. ápr. 12. 14:52
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
De ! Tök mindegy, hogy önkéntes vagy 1 hónapig, vagy legálisan, bejelentve dolgoztál "alkalmival", a lényeg az önkormányzatnak, hogy 1 évben, 1 hónap munkaviszonyt feltudj mutatni nekik . Akkor békén hagynak .
2016. ápr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
És speciális részmunkaidősként mennyit keresel egy hónapban? Volt nekem olyan munkám, munkahelyem, ahol 6 órában alkalmaztak havi, nettó 52-54 ezerért . Mivel elhelyezkedtem, jeleztem mind a mkp, mind pedig az önkormányzat felé . 22 ezer segély leállt .
2016. ápr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az egy hónap munkaviszony lehet 22 nap munkából, ha hétfőtől péntekig megyek folyamatosan, egész hónapban? Vagy szerződés függvénye? Tehát ha a munkáltatóm azt írja a szerződésbe, hogy x hónapra alkalmazom hétfőtől péntekig, az nyilvánvalóan egy hónap munkaviszony. Na de ha nem ír ilyet, csak jöjjek be hétfőtől péntekig adott hónapban? (Ez 22 munkanap általában.)
2016. ápr. 12. 15:00
 7/12 A kérdező kommentje:
A feltételezésem az, hogy ha papír szerint a havi keresetem nem éri el a nyugdíjminimum 90%-át, vagyis 25650Ft-ot, akkor kaphatom a fizetésem mellé a segélyt is. De ebben nem vagyok biztos, azért kérdezek.
2016. ápr. 12. 15:07
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen . 1 hónap=22 nap .

Aki a hivatalban ül (önkormányzat, munkaügyi központ) az is ennyit dolgozik 1 hónapban .

2016. ápr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kaphatod . 2 ezer forint többleten nem fog kiakadni senki sem .
2016. ápr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bejelentened.

Nem vonják meg az FHT-t.

Nem számít, hogy hány órában foglalkoztattak, de csak azok a napok számítanak, amikor dolgoztál (ha csak 22 nap mégy 1 hónapban, akkor 22 napnak számolják, nem 30-nak)

"A háztartási alkalmazott kérésére a foglalkoztató az igazolást havonta köteles kiállítani és kiadni.

A foglalkoztató által kiadott igazolásnak tartalmaznia kell:

 a foglalkoztató adóazonosító jelét,

 a háztartási alkalmazott adóazonosító jelét és társadalombiztosítási azonosító jelét,

 a tényleges foglalkoztatás kezdő napját,

 a háztartási alkalmazott részére teljesített kifizetés összegét,

 a kifizetés időpontját,

 a hónap során munkavégzéssel töltött napok felsorolását,

 a foglalkoztatás helyének címét,

 a foglalkoztató és a háztartási alkalmazott aláírását."

[link]

47. A háztartási munkára létesített munkavégzés szabályai


Lényegtelen, hogy mennyit kapsz háztartási munkáért 1 hónapban, mert a szociális törvény alapján ez nem számít jövedelemnek:

"Aktív korúak ellátása

33. §

(1a)198 Az aktív korúak ellátása tekintetében - ha e törvény eltérően nem rendelkezik - nem minősül keresőtevékenységnek, ha a kérelmező, illetve a jogosult közfoglalkoztatásban, egyszerűsített foglalkoztatásban vesz részt vagy háztartási munkát végez."

1993. évi III. törvény

a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról

2016. ápr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!