Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hyogyan lehetne rábírni...

Hyogyan lehetne rábírni valakit, akinek pénzt adtunk kölcsön (sajnos papír nélkül), hogy megadja a tartozását?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 20:31
1 2
 1/17 anonim válasza:
Bocsánat, de a válaszodra válaszoltam.
2010. jún. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
ha nem adja meg magától, akkor ököllel....
2010. jún. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
76%
A legjobb dolog egy pesszimistától kölcsönkérni - úgysem számít rá, hogy visszakapja.
2010. jún. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

első! ezt nem értem :)

a baj a veréssel annyi, hogy megtudja ki verette meg, aztán én kerülök bajba, ráadásul olyat is hallottam,hogy az aki megvert egy illető,később zsarolta a megbízót.

Amúgy nem vagyok pesszimista, csak ha 4 év elteltével eredménytelenül kérem, gondolod,hogy szép szóra még hallgat?

2010. jún. 16. 21:35
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha 4 év alatt nem adta vissza önszántából, kétlem, hogy egyszercsak hirtelen visszaadná. Ha vannak tanúk a pénzátadásra és persze nektek erős idegeitek vannak, akkor polgári pert indíthattok ellene. Ha nincs tanú, akkor ez volt a tanulópénz, hogy SOHA senkinek ne adjatok papír nélkül (de inkább papírral sem!) kölcsönt.
2010. jún. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

ha szépen nem megy, akkor csúnyán: törjétek el a lábát, de úgy, hogy le ne bukjatok. legyen alibid és megbízható emberekkel ,,dolgozz"

ne hagyd büntetlenül a tolvajlást (mert ez az)!!!

2010. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy adtátok oda neki a pénzt? kézbe, vagy esetleg átutaltátok.. vannak olyanok aki látták, hogy átadtátok? Mert az utóbbi kettővel jogi úton már lehet esetleg lépéseket tenni, ha az első, akkor sajnos nagyon nincs sok remény:( Esetleg próbálkozhatsz még szóbeli "fenyegetéssel" de ha eddig semmire nem reagált, akkor szerintem arra sem fog.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél.

2010. jún. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%

Szerződést lehet kötni írásban, szóban vagy ráutaló magatartással. Amikor odaadtad neki a pénzt, akkor csak mondtatok egymásnak valamit. Na erre lehet bíróság előtt hivatkozni.

Polgári pert indíthatsz. Sajnos mivel nincs róla papír, csak a szavatok és az azt igazoló tanúk nyilatkozata számít. Elég nehéz bizonyítani.


Próbáld meg megfenyegtni, hogy bepereled. Járj a nyakára. Menj el a lakására, a munkahelyére és követeld a tartozását. Ha végképp nem fizet, akkor csak a pereskedés marad.

2010. jún. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik vállanak pénzbehajtást, és akkor kell a munkadíjukat kifizetni,amikor visszaszerezték a pénzt.Tehát nincs előzetes költség.Pont egy-két hete olvastam egy újsághírdetésben.
2010. jún. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

ha van tanúd vagy valami a kezedben, amivel igazolni tudod, hogy megkapta a pénzt, akkor bátran vágj bele egy fizetési meghagyásba, ha ezt visszautasítja, akkor automatikusan polgári perré alakul az ügy...


amúgy a fa testápoló és néhány nem idén barnult, nagydarab, kopasz masszőr ;)

2010. jún. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!