Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi értelme továbbtanulni...

Mi értelme továbbtanulni felsőoktatásban, ha azok keresnek jobban, akiknek még diplomájuk sincs?

Figyelt kérdés
Elég sok példát látok magam körül, hogy jobban fut a szekere annak, aki nem öl súlyos éveket a továbbtanulásba, hanem helyette dolgozni kezd.

2018. jún. 19. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Mert nem mindenkit a pénz motivál vagy épp nem érdekli az adott témakör.
2018. jún. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Vannak szakmák- amik keresettebbek- két kezi munka például,mint mondjuk egy bölcsész végzettség vagy a egyéb himihumi szak. Ami jobban megéri az a műszaki- esetleg pénzügyi ág. De az élethez sokkal inkább rátermettség kell. Sokáig bántam,hogy nem tanultam tovább.. de sokáig többet kerestem mint a 2 diplomás nővérem. (Most mind2en babázunk)
2018. jún. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Azért az állításod nem teljesen igaz. Orvosok, fogorvosok, gyógyszerészek, ügyvédek, bírók, könyvelők, mérnökök, programozók, tolmácsok jól keresnek. Emellett vannak olyan szakmák, amikhez nem kell diploma, de jól lehet vele keresni. De ez is csak akkor igaz, ha jól csinálod. Egyik barátnőm fordrász, de folyton továbbképzésekre jár, tehát ő is folyamatosan tanul.
2018. jún. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Nincsen olyan statisztika a világon, ami ne azt mutatná, hogy a diplomások többet keresnek, mint a nem diplomások.


Európai összehasonlításban Magyarországon különösen magas ez a kereseti előny.


De ha te nem akarsz továbbtanulni, nekem aztán tök mindegy.

2018. jún. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Fizikai munkát nem végezhetsz életed végéig, mert előbb-utóbb testileg lerobbansz. Szellemi munkával tovább aktív tudsz maradni.


Az igaz, hogy önmagában a diploma nem ad meg olyan készségeket, amelyek fontosak az anyagi boldoguláshoz, ettől függetlenül van egy csomó, diplomát igénylő munka, amivel jól kereshetsz (fel is soroltak itt párat) és dolgozhatsz időskorodig.

2018. jún. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nem szabad bölcsésznek kell menni, hanem mérnök infóra és akkor nem kidobott 3,5 év
2018. jún. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sokszor tényleg nem keres jobban a diplomás, mint a "melós". Csak más körülmények között dolgozik. Jó dolog ám a kényelmes, télen fűtött, nyáron hűtött iroda, az ülőmunka, a rugalmas munkaidő, a szabad hétvége, azt is elviseli az ember, ha nap végén is tiszta a ruhája - ezek a fizikai dolgozóknak nem mindig adatnak meg. Ahogy előttem is írták: huszonévesen nem érdekel a 3 műszak vagy folyamatos munkarend, de 40-50 éves korodra meg fogod unni.

Itt jön képbe a diploma. Normális irodai állásra diploma nélkül nem vesznek fel. Még egy tök egyszerű adminisztrátornak vagy recepciósnak is elvárás az oklevél, anélkül szóba sem állnak vele, mindegy, mit tud és mihez ért.

2018. jún. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Két diplomám van, az egyik ráadásul bölcsész. Havi 650 ezer nettót keresek.


Biztos nagy hiba volt egyetemre mennem.

2018. jún. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
38%

Angliában ilyen jól fizetnek a mosogatásért? :D


Viccet félretéve, mit dolgozol, utolsó?

2018. jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!