Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha lemondok az örökségeimről,...

Ha lemondok az örökségeimről, azzal elkerülhetem-e az adósság öröklését is?

Figyelt kérdés

Adott a következő ház:


- gazdaságtalan fűtés, szinte nem létező szigetelés,


- rengeteg még felújításra és befejezésre váró dolog, főleg a tető,


- kert, aminek fenntartása elvenné a szabadidőmet,


- mindez egy olyan településen, ami messze van mindentől, beleértve a munkahelyektől, legfőképpen a szakmám béliektől, így max 200 000Ft tudnék keresni jobb esetben, ha bevállalom az összesen 3-4 órás ingázásokat, amire nem vihetek se okostelefont, se olvasnivalót, mert jaj ipari kémkedni fogok (az elektronikai gyárakban pl. semmi különleges nincs).


Mindezen dologra jön még rá apám hatmilliós adóssága, amit erre az eladhatatlan és fenntarthatatlan kócerájra vett fel. Arra gondoltam, hogy lemondanék minden apám részéről befolyó örökségemről, így nem kell majd úgy éreznem minden egyes hónap végén, hogy a vécén húzom le a pénzt azért, hogy Mo. legreménytelenebb helyén éljek és dolgozzak, már ha az utóbbi sikerülne egyáltalán. Nem tudom, hogy apám meddig fog még élni, én speciel már elhúztam volna ebből az országból ha lett volna rá keretem és nem történt volna a Brexit.


És a helyzetet hogyan befolyásolná, hogy van egy 18 év alatti öcsém? Az anyai családja talán felnevelné (talán gondosabban is, mint én), de lehet nem örülnének az adósság fizetésének.



2018. jún. 19. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem lemondani kell, hanem az orokseget visszautasitani. Ezzel nemcsak az orokseget, hanem az esetleges adossagot is visszautasitod.


Az ocsed orokseget mindez nem erinti, neki maganak kell visszautasitania a sajat reszet.

2018. jún. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

1.- amíg apád él, addig nem örökség a ház (se az adósság), hiszen, ha nem fizet, akkor lehet, hogy még életéáben elárverezik a házat.

Az csak akkor lesz örökség, ha apád már elhunyt - de akkor sem biztos, mert lehet, a bank lefoglalja.


2.- A brexit csak egy dolog - még a mai napig is akármikor kimehetsz Angliába egy személyivel - hiszen nem léptek még ki az Unióból (csak meg lett szavazva és megkezdődtek a kilépési tárgyalások)


3.- a 18 év alatti öcsédnek nincs önálló rendelkezési joga - de mint írtam, amíg apád él, addig nem is beszélhetünk örökségről.

Nem tudom, most hány éves, de az is lehet, hogy mire örökségről lenne szó, addig betölti a 18-at.

2018. jún. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mondj le, ha tudod, hogy adósság az örökség, ebben az esetben elkerülheted a totális csődöt.

ezen nincs mit tépni.

2018. jún. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!