Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet hogy furcsa a kérdésem...

Lehet hogy furcsa a kérdésem de én nem igazán értem, remélem valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Járok egy tanfolyamra házi dolgozatba adtak egy bevétel és költségvetési terv készítését mintha saját cégem nyitását tervezném.

Költséget tök jól kiszámoltam de hogy számoljak bevételt ha nincsenek meg az alap ismereteim,hogy hány partnerem lenne stb.Ilyet hogy lehet kikalkulálni?

Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni.


2018. jún. 22. 08:34
 1/9 anonim ***** válasza:
igazából statisztika az elmúlt hónapok adataiból versenytârsak stb rengeteg változó van de ha nincs pontos adat csak becslés
2018. jún. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát ez az semmi támpontot nem adtak a feladat annyi cég alpaítását tervezem kettő állandó minimálbéres alkalmazott. Számítson költséget 6 hónapra előre,próbálja meg 0 ra vagy nyereségesre kihozni a végeredményt.Költség havi kb 500.000 forintra hoztam ki,milyen vállalkozás hoz ennyit a kezdetekben.
2018. jún. 22. 08:50
 3/9 anonim ***** válasza:
elsőre mindig veszteséges a cég az nem baj csak utolérd magad vagy termeljen hasznot
2018. jún. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. jún. 22. 09:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk a 6 hónap se reális, az elején minusszal kezd az ember, de aztán kb 1 év alatt csak kiderül, hogy mi lesz belőle.

Végül is egy üzleti tervet kell kidolgoznod, amit a pályázatoknál, hiteleknél is kérni szoktak.

Meg kell határoznod mivel foglalkozik a céged, pl gyártás vagy szolgáltatás, ha gyártás ahhoz kellenek gépek, anyag, míg a szolgáltatásnál emberek, akik a szolgáltatást elvégzik, meg az irodai, szerszám/gépi háttér.

Aztán bele kell kalkulálnod, hogy saját ingatlan vagy bérelt ahol a tevékenységet végzed, a rezsit el akarod-e számolni vagy sem. Vannak szolgáltatások, amiket te is igénybe veszel, pl könyvelő, meg az elején reklám költség.

Sőt ha meg akarod könnyíteni a dolgodat eleve úgy is megcsinálhatod az egészet, hogy már 1-2 fix partnerrel leszerződtél így van már fix megrendelésed a többit pedig a terméked/szolgáltatásod kelendőségétől függően besaccolod. Meg kell határozni a terméked/szolgáltatásod bekerülési költségét, ráteszed a kis hasznodat és úgy beárazni, hogy jó legyen, majd egy pozitív jövőképet előre vetítve készítesz egy összegzést a várható nettó árbevételedről.

2018. jún. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi ezen olyan bonyolult, számoltál egy költséget, számolsz hozzá egy bevétel tervezetet, ebből kiszámolod az eladandó mennyiséget és a hozzá tartozó munkaerő igényt, területet, raktárméretet, stb.


Sokkal egyszerűbb lenne, ha legalább te tudnád, hogy mit állítana elő a fantáziacéged, az már elég jó kiindulási pont lehetne :)


Nekem flakongyárat kellett tervezni évi 20 000 000db-os kapacitással, vizsgán felvázoltam nekik, hogy ez az üzemméret nem kifizetődő (Jöttek is a nagyképű beszólások, akkor évet ismételsz kis tacskó! A vizsgán 8 külsős cégtulaj, akik oktatnak is és együttműködési szerződésük van az egyetemmel, továbbá 11 tanárunk vett részt).


Majd miután 19-ből 12-en kiosztottak folytattam a következő diámmal miszerint, az üzlet gazdaságossá tételére több megoldási lehetőség adódik:

1) Az élőforma saját gyártás helyett, ezeket vásárolnám, találtam céget amely évi 2 000 000 000db-ot forgalmaz (Adózás után 3Ft/db lett volna a spórolás a sajáthoz képest =60m Ft)

A korábbi elégedetlenkedők számára körbeadtam a céggel folytatott levelezésem kinyomtatott verzióját.

2) Üzemméret növelése 50 000 000db-os gyártókapacitásra, ez esetben már életképes, de elmarad az első megoldási lehetőségtől (0,5Ft/db adózás utáni eredmény = 25m Ft)

3) A meglévő tervezett 20m db-os palackgyártás mellé üdítőtöltő állomást is terveztem, ehhez interneten elérhető hirdetéseket és a cégekkel való levelezésemet is csatoltam.

4) Az előforma vásárlása mellett a töltőállomás kiépítését és bővítését is felvázoltam lehetőségként.


A 4 lehetőség közül az utolsót részleteztem, mint a jelen piaci helyzetben követendő irányvonalat. Az előforma gyártó árát felhasználva a töltőrendszer kiépítését követően maradt volna 9,8m Ft a feladat szerint megszabott összegből, ebből a csomagolórészleget és címkézőt terveztem, melyek bérmunkákra is alkalmasak.


Nem nyerte el a tetszésüket:

-eltértem az eredeti tervtől (20m db 2l-es palack)

-számításom szerint ez nem gazdaságos, miért nem az???

(Visszalapoztam a diákhoz, illetve ismételten kiosztottam a cégektől bekért alapanyagra vonatkozó árajánlataimat, majd összehasonlítottam a kész előforma és a kapott alapanyag árat, ami eleve feldolgozás nélkül már magasabb volt. Ezt kioktatásnak és bunkóságnak vette :) )

-Kaptam az ívet, amiért palackozó és csomagolórészleg kialakítására költöttem a pénzügyi keret jelentős részét.

Indoklást kértek, hogy miért!

(Válaszom ismét kiborította a külsős cégvezéreket. Ilyen mértékben nem gazdaságos az előforma gyártása, a készülék kapacitása sem lenne kihasználva és 50m db-tól termelne profitot. A palackozó részleghez is visszalapoztam a diákon, illetve megkértem, hogy a kiadott anyagokban lapozzon az adott oldalhoz. A palackozó megépítésével évi 34m Ft extra profitra tesz szert a tervezett gyár.

A kérdést feltevő is hangot adott neki, hogy csatlakozna a korábbi kérdést feltevőhöz miszerint tényleg egy buta arrogáns tacskó vagyok!)

-Volt még 4 kérdés melyek már korábban szerepeltek a diáimon és el is mondtam, de ekkor már tanultam belőle, hogy a visszalapozással nem sértem meg őket.

Nekik pont azzal volt a gondjuk, hogy ezeket nem támasztottam alá számadatokkal és csak bemondásra nyögök be pár random adatot, a diákon ha szerepelne, akkor nem kéne időt pazarolniuk a megkérdezésükre!

Közös kérésre visszalapoztam, erre megsértődtek :)


A vizsgán mindenki 4-est, vagy 5-öst kapott, nálam meg szavaztak, hogy megkaphatom-e a 2-est.

11-en szavaztak rá, hogy 2-es szintet azért teljesítettem...

2018. jún. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Azért mert túl okos vagy és féltek, ha kilépsz az üzleti életbe, akkor az ilyen okos ember konkurenciát jelent a számukra. Gondolták majd egy karóval, vagy kegyelem kettessel letörhetnek...

De remélem nem lett igazuk!

2018. jún. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bejött nekik!
2018. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat most legalább el tudok indulni.
2018. jún. 22. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!