Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jófogás, adásvételi szerződés?

Jófogás, adásvételi szerződés?

Figyelt kérdés

Egy alig 2000 forintos műszaki kütyüről, amit árulok, valaki adásvételi szerződést kért.


Mi célból? Milyen adatokat kellene megadnom, és hogy zajlik ez a dolog? Postán venné át - de nem egy több tízezres készülékről van szó, így kicsit furcsállom. Szokás ezt mostanság a sok csaló miatt, vagy minek okán kért ilyent a leendő vásárló?


2018. jún. 27. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

kérdezd meg az eladótól, tényleg nevetséges.


én biztos nem adnám meg az adataimat ilyen részletességgel 2000ft-ért.


hajtsd el a francba, nem ér annyit, vagy értesd meg vele, hogy ez nem autó, hogy adásvételit csináljatok.

2018. jún. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

én is erre gondolok.


sajnos vertek már át engem is Jófogáson - de azóta tanultam, nem küldök el semmit postán, míg ki nem fizetik. sokan meg előre utalni nem szeretnek, azt is megértem.


de tényleg még 2000 Ft sincs a ketyere! és személyesen is átadom - csak a vevőnek épp nem jó az a hely, ahol át lehetne venni. és ahogy írod, nem szívesen adnám meg az adataimat egy ilyen értékű dolog miatt - nehogy aztán még én kerüljek bajba (csalásra gondolok, nem arra, hogy a kütyü ne működne vagy ilyesmi)

2018. jún. 27. 23:58
 3/6 anonim válasza:
73%
Valami bűzlik az biztos, én nem adnám el annyit nem ér. Én is találkoztam már ilyen körülményes vásárlóval, legközelebb le se álltam már ilyennel. Nehogy már te tegyél neki szívességet amikor ( gondolom én, hogy így van) sokkal olcsóbban adod, mint ahogyan újonnan megvenné.
2018. jún. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeteket!
2018. jún. 28. 10:20
 5/6 anonim ***** válasza:
messzire elkerülöm a jófogást...
2018. jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt minek, nem kell garanciát vállalnod rá.

Másrészt így meglesz minden hitelfelvételhez szükséges adat rólad, aláírásoddal együtt.

2018. jún. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!