Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akarok venni egy krossz/enduro...

Akarok venni egy krossz/enduro motort. Milyen papirolat kell irni?

Figyelt kérdés
Ugye nincsenek okmányai. Ekkor csak egy adásvételit meg biztositást kell kötni, vagy nem kell rá biztositás? Mert ugye nem mehet forgalomban. És az adásvételi hogyan zajlik? Meg a többi.

2018. febr. 25. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs forgalmija (mert a köbcenti miatt nem kell), akkor ugyanaz, mint robogóknál.


Kell rá kötnöd KGFB-t és adásvételi szerződést kell írni, tanúkkal aláiratva. Ennek egy másolata és a biztosítás igazolása mindig legyen nálad, amikor mész vele.


Arra figyelj, hogy ha egy ideig nem volt rajta KGFB, akkor visszamenőleg ki kell fizetni, és annak más ára van, elég drága. Menj be egy biztosítóhoz és kérdezd meg őket erről, pontosan elmondják, mi a helyzet.

2018. febr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
125ccm.ugyhogy kéne rá de mivel krossz és nem lehet használni közuti forgalomban ezért nincsenek okmányai
2018. febr. 25. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:
A 125-ösre rendszám kell, szóval az adás-vétele ugyanaz, mint egy autónak (eredetvizsgálat, törzskönyv, okmányiroda stb.). Ha nincs lepapírozva, akkor hagyd a francba és olyant vegyél, amivel nem csak a szívás lesz.
2018. febr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de krossz motort vennék. Tehát én nem használom forgalomban, csak krossz pályán/versenyeken. És igy is kell rá papir? (amugy semmi papirja).
2018. febr. 25. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!