Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan érné meg felső kategóri...

Hogyan érné meg felső kategóriás laptop-ot vennem munka céljából? Megéri vállalkozás keretében vagy esetleg magánként részletre vásárolni?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni nagyjából 1 milliós árkategóriában egy laptopot informatikai munkákra hosszú távra (több ügyfélnél is vagyok és kell a teljesítmény is - virtuális gépek, számításigényes szimulációk stb.), de egyelőre nem tudom melyik a legjobb lehetőség.


Bár nagyjából összeszedtem rá a pénzt, ha megoldható azért mégsem szeretném egy összegben kifizetni a teljes vételárat és sokat ráfizetni sem szeretnék áruhitelre.


Az alábbi lehetőségeket tudnám megjátszani:

1. egyéni vállalkozás/céges keretek között megvásárolni a laptopot, majd megúszni az ÁFA-t

2. áruhitelre megvásárolni és apránként kifizetni


Továbbá észrevettem, hogy a kinézett laptop (thinkpad p52) külföldön jóval olcsóbb.

Kombinálhatóak a fenti lehetőségek külföldről történő beszerzéssel?


Melyik lenne a legoptimálisabb és legköltségkímélőbb megoldás?



2018. jún. 30. 09:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"Továbbá észrevettem, hogy a kinézett laptop (thinkpad p52) külföldön jóval olcsóbb."


nem tudom, milyen külföldre gondolsz, de ha EU-n kívüli ország, akkor beleszámoltad a( postaköltséggel növelt) 27 % ÁFÁ-t és a vámot, vámkezelést is (csak a vámkezelés kb. 3 ezer ft)?


Nem derült ki a kérdésedből, hogy már vállalkozó vagy vagy csak emiatt alapítanál vállalkozást?

Ha vállalkozó vagy, akkor erre igazándiból a könyvelőd tudna jó választ adni.

2018. jún. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Kamu kerdes. :) 1. Szakmabelikent tudod, hogy vannak erre a kerdesre sokkal megfelelobb forumok. 2. "virtuális gépek, számításigényes szimulációk " wat??? Ugyan milyen teruleten kell ez a ketto egyutt? :D :D


Az ilyen kerdesek azert szuletnek, hogy az idetevedo emberek minel tobb infot irjanak le, hogy gyuljon a tartalom a GYK-ra.

2018. jún. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Hogy a túróba jársz "ügyfelekhez" ha nincs semmiféle vállalkozási formád? Ha meg van értelmetlen a kérdés...
2018. jún. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Egyedül az #1-es adott a kérdéshez valamiféle módon kapcsolódó választ, neki köszönöm...



#2-es

"1. Szakmabelikent tudod, hogy vannak erre a kerdesre sokkal megfelelobb forumok."

Pl.?

"2. "virtuális gépek, számításigényes szimulációk " wat??? Ugyan milyen teruleten kell ez a ketto egyutt? :D :D"

data science + big data + machine learning

mégis milyen kérdéshez kapcsolódó hasznos (pénzügyi) információhoz kell ismerned a konkrét informatikai területet?



#3-as

"Hogy a túróba jársz "ügyfelekhez" ha nincs semmiféle vállalkozási formád? "

Egyrészt, hol a "túróba" olvastad, hogy semmilyen vállalkozási formám nincs?

Másrést miért ne dolgozhatnék olyan cégnek, amelyik szimplán csak kiközvetít más cégekhez?



Most komolyan, ha nem tudtok normális választ adni egy normális kérdésre, akkor miért kell kamuzni, fröcsögni, fikázni stb. a kérdést?

Felsőbbrendűség érzettel rendelkező okoskodó parasztokat pedig megkérném, hogy legyenek szívesek továbbiakban nem kommentelni a kédést.

2018. jún. 30. 11:38
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

""1. Szakmabelikent tudod, hogy vannak erre a kerdesre sokkal megfelelobb forumok."


Pl.?"


Szeretned, hogy irjam ide a hasznos infokat egy kamu kerdesre, mi? :D


"data science + big data + machine learning"


Ojajj, kigugliztal par kulcsszot, de sajnalom, tovabbra sem vagy hiteles. Ezeken a teruleteken egy laptop edeskeves, szivi.

2018. jún. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5-ös


csak hogy jobban értsem sérült elmédet:


1. kioktatsz, mert szerinetd nem a megfelelő fórumon tettem fel a kérdést, de fórumot ajánlani már nem vagy képes/tudsz/akarsz...


2. szuper komplex logikád szerint kikövetkeztetted, hogy valószínűleg csak kigugliztam azt a pár kulcsszót, hogy egy a kérdéshez egyáltalán nem kapcsolódó mellékszálat támasszak alá, de arra már képtelen vagy, hogy mindezt előfeltételként kezeld, mint a kérdés peremfeltételeit és egy a kérdés szempontjából is hasznos válasz megfogalmazásához mindezt felhasználd...


3. ha "szivi"-zed a kérdés íróját, az neked valamiért sokkal jobb érzés mint érdemben reagálni...



Nem utolsó sorban pedig:

"Szeretned, hogy irjam ide a hasznos infokat egy kamu kerdesre, mi? :D"

Nem. Valójában azt szeretném, ha mégegyszer elolvasnád ezt a kommentemet (bár előre tudom, hogy amúgysem fogod tudni megállni a benne foglaltakat):

"Felsőbbrendűség érzettel rendelkező okoskodó parasztokat pedig megkérném, hogy legyenek szívesek továbbiakban nem kommentelni a kédést."

2018. jún. 30. 13:27
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Tul sok rizsat nyomsz, ez is arra utal, hogy bolcsesz a vegzettseged, semmi kozod muszaki terulethez, szoval meg van, hova fejlodnod ahhoz, hogy legalabb berkommentelokent jo munkat vegezhess. Ne aggodj, en reklamblokkoloval nezem az oldalt, ha engem provokalsz, a valaszaimmal nem generalok senkinek bevetelt. :)
2018. jún. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
18%
Cloud, te madár, hallottál már róla?
2018. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8-as


köszi a tippet, igen, már hallottam róla.

az meg ugye teljesen más kérdés, hogy az ügyfél inkább on-premise-ben utazik, integrált megoldása mellett saját klaszere van, melyhez fél tucat vagrant box-okon keresztül történik a sample data-n való local tesztelés, de gondolom majd "mogmondom-neked-a-tutit-kis-jóskagyerek" módjára te szépen meggyőzöd, hogy holnaptól kezdve legyen kedves ne így csinálnja a projektjét csak a ti kedvetekért...


szval a kérdés még mindig az, hogy van-e itt valaki, aki valamennyire kompetens a feltett kérdés témájában (ami gyengébbetek kedvéért inkább üzlet mint informatika) és nem okoskodni jár ide, mint az fenti válaszolók többsége és tud némi hasznosat is mondani?

2018. jún. 30. 15:19
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

"Egyrészt, hol a "túróba" olvastad, hogy semmilyen vállalkozási formám nincs?"


Sehol. De ha van akkor a világ madara vagy, ha van céges háttered és ahelyett, hogy lízingelnél hardvert "áruhitelre" szeretnéd megvenni....


"Másrést miért ne dolgozhatnék olyan cégnek, amelyik szimplán csak kiközvetít más cégekhez?"


Azt remélem tudod, hogy a közvetítőt cégek vagy:

1) alkalmaznak - ez esetben biztosítják neked a munkaeszközt

2) beszámlázol nekik alvállalkozóként, ez esetben magad veszek az eszközt de van mögötted valami jogi személy. Ez esetben viszont lsd első válaszom...

2018. jún. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!