Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van esélyem az önkormányzatnál...

Van esélyem az önkormányzatnál valami segélyre, ha egyébként elég jól keresünk a férjemmel, de váratlan kiadás miatt fillér nélkül maradtunk?

Figyelt kérdés
2 hét múlva lesz fizetés, addig 1000 Ft-unk van és nem tudunk kitől kölcsönkérni.
2010. jún. 17. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:

esélytelen, próbáljatok fizetéselőleget kérni inkább


milyen kaja van otthon, vagy tök üres a kamra és a hűtő?

csak azért kérdem, mert profi vagyok a csórók vagyunk, de enni kéne szakácsmesterségben, ha gondolod, segítek, mit főzz

2010. jún. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Adhatnál pár tippet!!!! :)
2010. jún. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos üres a hűtő! :(

Köszönöm a válaszokat!

2010. jún. 17. 18:11
 4/7 anonim ***** válasza:
üres a hűtő? az nem jó, sajna 1000 forintból én sem tudok javasolni 2 hétre semmit...próbáljátok meg a fizetéselőleget :(
2010. jún. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

17:51

alapkaják: a rizs (lidl 1 kg 199 Ft)

sok zöldség, leárazottak általában

hús, ami akciós: viszont meg kell nézni hol vásárolsz...én speciel mindent a lidl, mert nálunk ők a legolcsóbbak és az áru nagyon szép

és a hüvelyes száraz áru


rizsből, mindenféle maradék vagy csak kevés kajával lehet rizses egytálételt készíteni (zöldségek, sült hús maradék, bármilyen, akár darált hús is mehet bele, lehet szórni sajttal, ha van, maradék felvágott, főtt tojás)


rizs jó köretnek is: sült sárgarépa+ fokhagymás, főtt rizs

ha húst adsz hozzá, mindig legyen saláta vagy főtt/párolt/sült zöldség hozzá, így kevesebb hús elég



pizza: só+liszt+víz + élesztő...tejföl, paradicsomszósz (sűrített paradicsom pl) dobsz rá hagymát és kis sajtot vagy szintén maradék zöldség/felvágott/sült hús/rántott hús/főtt tojás


levesek: krémlevest szinte mindenből lehet csinálni egy részükhöz vagy nagyon kevés tejföl, tejszín kell vagy akár csak magában is lehet sűríteni kis krumplival


tészta: laktató és finom: zöldséggel, hússal, maradék felvágottal, sült hússal lehet kombinálni...én sajtkrémes spenótos tésztát is szoktam pl. elég laktató tud lenni és nincs olyan étel, ami ne illene a tésztához


főzelékek: bab, borsó, sárgaborsó, lencse, répa, finomfőzelék, brokkolifőzelék, borsófőzelék...bármilyen idényzöldségből--feltétnek a tojás a legolcsóbb, sütve, vagy főzve


maradék kaja és szikkadt kenyérből még tökéletes melegszendvicset lehet készíteni


édességnek kitűnő a tejberizs vagy rizsfelfújt


üdítő helyett 1 kg cukorból és 1,5 l citromléből (kb 170 a cukor +200 a citromlé) van 20-30 liter limonádéd


a köret + húsféle mindig több drága alapanyagot igényel, mint egy egytálétel ;), ezért egytálétel főzésére kell törekedni- vagyis a rizs + rántott húshoz több húst használ az ember, mint egy rizses húshoz

2010. jún. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na én ebben az esetben vennék fel gyorskölcsönt. De csak olyat, aminél megteheted, hogy két hét múlva visszafizeted.

De nem hiszem el, hogy nincs olyan, aki tudna kölcsönadni. 20e bőven elég lenne kettőtöknek. Rokon, ismerős, munkatárs, főnök... gondold végig. Itt nem akkora összgről van szó, hogy ne akadjon, aki segít.

2010. jún. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem nagyon van :( 3-an vagyunk, van egy másfél éves kisfiunk is.
2010. jún. 17. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!