Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a helyzet abban az esetben,...

Mi a helyzet abban az esetben, ha a munkáltatóm nem tudja kiadni a fizetett kötelező szabadságot munkaerőhiány miatt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok otthon ezen a téren, még sosem volt ilyen szabadságom, 6 éve dolgozom a mostani munkahelyemen, kb 2-3 éve kezdett javulni az itteni helyzet, 1 éve pedig vezetésváltás volt, sok pozitív változás történt (több fizetés,fizetett szabadság, túlórapénz, kedvezőbb, kevesebb munkaidő, pénzen kívüli juttatások, utazástámogatás, több prémium,illetve 2 havi + bér évente amiből az egyiket májusban kaptuk meg, nem tudom mennyire lesz állandó).

Ez az első ilyen év, mikor több napos szabadságot kapnék. Heti 4 hétköznapot dolgozom 10 órában, az 5. hétköznap alap esetben szabadnap(ahogy a hétvége is), ha ilyenkor dolgozunk, az túlórának minősül és rendesen meg is fizetik.

Tegnap szóltak, hogy mostanság túlóra lesz, mert nagyon kevés az ember (múlt hónapban is 2 hétig ez volt), és érdekelne mi van akkor, ha a fizetett szabadsággal is gondok lesznek munkaerőhiány miatt? Nincs tapasztalatom. Pár hónapot elcsúszik, esetleg következő évre vezetik át ezeket a szabadságokat, vagy valamiféle túlórának számolják el esetleg?


2018. júl. 12. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

A szabadságot - 7 nap kivételével - a munkaadó adja ki akkor, amikor jónak látja.


Olyan viszont nincs, hogy nem adja ki. Ha most épp nem tudja vagy akarja kiadni az teljesen jogszerű, de év végéig ki kell adnia minden szabit.

2018. júl. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
1. Kösz szépen:) tehàt akkor max csúszik a dolog. Ok:)
2018. júl. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi hogy beleszóltam csak meglàttam a kérdést és nàlam is hasonló gond van...
2018. júl. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!