Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ausztriában vásároltunk...

Ausztriában vásároltunk néhány dolgot. Hallottam arról, hogy az ÁFA-t vissza lehet igényelni. Hogyan működik ez?

Figyelt kérdés
2018. júl. 17. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
EU-ban vásároltál. Nincs semmilyen áfa visszaigénylés
2018. júl. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyilván erről a vállalkozásod könyvelőjét kellene megkérdezned ő biztosan tudja a pontos menetet.
2018. júl. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha magánemberként vásárolsz az EU-n belül, akkor nem igényelhetsz vissza semmit. EU-n kívüli országok esetében van erre lehetőség mindenféle bonyolult papírmunka után bizonyos esetekben.
2018. júl. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, de szerintem csak akkor tudod visszaigényleni, ha több ÁFA-t fizettél, mint ahol élsz. Nem vagyok ebben járatos, de egyszer a nejem rendelt Magyarországról valami terméket, amire 27%-os ÁFA volt. Mivel itt Németországban 19%-os az ÁFa, kapott visszatérítést, mondván, hogy külföldről rendelt. Én se igazán értem hogy van ez pontosan, mert mi is meglepődtünk, amikor visszakapott pár eurót erre hivatkozva, még csodálkoztunk is.
2018. júl. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!