Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Nemrég sikerült letennem az érettségit, de sehogy sem sikerül munkát találnom. A környéken, ahol élek, kizárólag egy-kettő kemény fizikai munka van, amit nem tudok végezni, mert többek között gerincferdülésem van; régebbi lábtörés miatt a jobb lábam nagyon nehezen bír bármit, pluszban pár kisebb is.

Legalább 80 km-es körzetben nincs más, de szükséges lenne, hogy tudjak találni, mert itthonról már nagyon el akarnak zavarni, mert most, hogy megszűnt a jogviszonyom az iskolával már nem kapnak utánam pénzt, ergo felesleges vagyok. Messzire elmenni anyagi okok miatt nem tudok, ugyanezen okból kifolyólag se elköltözni, se albérletet kivenni. Nincs, akire számíthatnék. Sem barátok, sem rokonok... senki.

Közmunkára se tudnék menni, hogy legalább némi pénzt hozzak haza, mert 25 év alatt ugyebár nem lehet menni (mintha bűn lenne fiatalnak lenni, azt az érzést kelti bennem). 20 éves vagyok, nagyon rossz anyagi helyzetben, tényleg annyira sincs pénzem, hogy akár elbuszozzak a legközelebbi faluba, ami 11 km-re van. Nemhogy messzebb el tudjak menni.

Továbbtanulni sem tudok. Van egy szakmám meg egy érettségim, mégsem tudok elhelyezkedni. Szeretnék tanulni, de hiába is sikerülne tegyük fel bejutnom egy államilag támogatott iskolába, ha a bejárást sem vagyok képes megoldani.


Segítsetek, kérlek titeket! Már az ismerőseim körében próbáltam segítséget kérni és tanácsot, de csak annyit tudtak mondani, hogy menjek a kemény fizikai munkára (fentebb említett betegségek miatt nem tudom, ha nem akarok idejekorán fizikailag és akár szellemileg is teljes mértékben tönkremenni!). Mondták külföldöt. Ez igaz, hogy jó ötlet, nem tagadom, tudok is közepes szinten angolul, viszont megint jönnek az anyagi gondok! Hogyan? Miből? Nincs olyan, aki akár egy ezressel tudna segíteni, nemhogy egy kiúttal külföldre!


Mit tudok hát tenni? Már teljesen kétségbe vagyok esve, tényleg szeretnék valamit kezdeni, mielőtt azt mondják itthon, hogy takarodjak el (pluszban ezt nem is szeretném, két húgom (egyik autista ráadásul) maradna a pszichopata nagyapámra meg az ezt vállvonással elintéző anyámra!). Mit tudok egyáltalán tenni? Ti talán tudtok valami megoldást, lehetőséget. (A neten való pénzkeresésen is agyaltam, de nem hiszek ebben, hogy az ilyen kattintásos-megosztásos oldalak meg egyebek valóban hoznának pénzt; illetve van az, hogy mutogassam magam kamerán pénzért... inkább akkor meghalok éhen, mintsem azt tegyem.)


20/L



2018. júl. 21. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hol laksz, de azért elég sok helyen hiány van eladókból - simán elmehetnél azt dolgozni, már szakképzettséget sem kérnek sok helyen.

Attól, hogy gerincferdülésed van, még simán lehet dolgozni. A törés miatt is.

Nekem 3x műtötték a kezemet, mégis fizikai munkát végzek :-)

Bocs, de úgy érzem, Te inkább kifogásokat keresel - sajnos ma már nem nagyon akaródzik dolgozni az embereknek kétkezi munkát - pedig pl. az eladók akár nettó 150 ezret is megkeresnek.

Arról nem beszélve, hogy ha pl. egy közeli városba járnál dolgozni valami multihoz, akkor akár közlekedési hozzájárulást is fizet a munkáltató.

Szóval NE A KIFOGÁST, HANEM A MEGOLDÁSOKAT KERESD!! (ez nem kekeckedés, hanem jótanács, magam is csak felnőttként jöttem rá, hogy mennyivel normálisabb így az életem :-)

Ha vidéken élsz, van mezőgazdasági munka is: gyümölcsszedés, stb.

2018. júl. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A lábamat sosem kezelték, ezért gyakran még felkelni is alig tudok. Évek óta.

Nem akarok kifogásokat keresni, csak leírni, hogy mi van, hogy ez alapján hátha tudna valaki valami megoldást. Leírtam, hogy mennék! DE ha gyakran még menni is alig bírok, akkor hogyan? Az más kérdés, hogy ez nekem a mai napig komoly fájdalmakat okoz. Én örülnék a legjobban, ha mindez nem lenne és tudnék menni!

2018. júl. 22. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!