Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kaptam egy e-mail a Telekomtól...

Kaptam egy e-mail a Telekomtól, hogy fizessek be egy számlát, de nekem nincs is közöm a Telekomhoz. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Itt a levél szövege:


TISZTELT ÜGYFELÜNK


A számlázási információkkal kapcsolatos problémák merülnek fel. Megpróbáljuk újra, de előfordulhat, hogy frissítenie kell fizetési részleteit.


A számlát nem fizették ki.


Fizetesi hatarido : 24/07/2018


Statusz : nem fizetett var


fizetnie kell: 2516.46 HUF


Remeljuk, hogy a szamla kifizeteset a megadott hataridon belul. Vagy az elofizetes velunk automatikusan kikapcsol


Most mar fizetni a szamlakat egyszeru es sima utat a bankkartya vagy a bankszamla es biztonsagosan


Kerjuk, kovesse az alabbi linket a folyamat befejezesehez


fizesse meg a számlát


udvozlettel,

Telekom


Ez kamu lenne? Az is gyanús,hogy ékezetek nélkül van írva az egész. Nekem nincs is előfizetésem velük. Mit csináljak most?


2018. júl. 25. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Persze, hogy kamu. Látszik a szövegből is, egyáltalán nem egy normális magyar szöveg. Gondolom, valami jó kis fordító programmal csinálták :)

Nem kell semmi sem csinálni, csak berakod a mail-t spambe.

2018. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Erről az e-mailről írtak: noreply@magyar.telkom.com

Nagyon megtévesztő, mert rendesen a rózsaszín betűkkel írták a címet is.

Nagy köszönöm Neked! Akkor figyelmen kívül hagyom!

2018. júl. 25. 13:31
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Én ilyeneket hetente kapok, nem kell velük foglalkozni. Ha valami olyan helyről kapsz emailt, amihez ránézésre sincs közöd, akkor nyugodtan töröld olvasatlanul. De ha megnyitod, és látod, nincs is értelme a mondatoknak, akkor mindenképp kamu.
2018. júl. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm neked is! :)
2018. júl. 25. 13:58
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

"Erről az e-mailről írtak"


A feladó email címét a feladó állítja be, bármi lehet, te is írhatsz email bármilyen címről, szóval ha még telekom.hu lenne ott akkor is lehet kamu.

2018. júl. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!