Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy találjak megfelelő...

Hogy találjak megfelelő szakmát/munkát? Kérhetek tanácsokat?

Figyelt kérdés

L/20

Menjek egyetemre vagy végezzek el valami féle kurzust??menjek külföldre tapasztalatot szerezni??

Tanácstalan vagyok...

Mi az amit szerettek csinálni?


2018. júl. 26. 14:42
 1/3 anonim válasza:
73%

Hát erre a kérdésre ennyi információ alapján nem hiszem, hogy lehet jó választ adni.

Van valami hobbid, amit szenvedéllyel tudsz csinálni? Van esetleg olyan érdeklődési köröd, amiről sokat olvasol vagy videókat nézel róla?


Létezik pályaválasztási tanácsadás, nekem van egy ismerősöm, aki így találta meg az útját, szerintem elég sokat segíthetne neked is. Az ismerősömnél úgy nézett ki, hogy kitöltöttek vele egy 5 oldalas tesztet, majd a teszt átvizsgálása után még beszélgettek vele nagyjából fél órát és elmondták neki, milyen területeken tudná kamatoztatni a képességeit.

2018. júl. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi az, ami téged érdekel és jó vagy benne??

Azzal pont ott vagy, ahol a part szakad, ah mi leírkodjuk, hogy mit szeretünk.

2018. júl. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hiába mondjuk meg mit szeretünk, te attól nem leszel előrébb.

Neked kell eldönteni mit szeretnél. Pl emberekkel akarsz e dolgozni vagy sem, esetleg gyerekekkel vagy állatokkal, irodai munka vagy sem, vedd figyelembe mik az érdeklődési köreid, illetve a kompetenciáidat, lehetőségeidet. Pl ha most kitalálod, hogy állatorvos akarsz lenni, de gyenge vagy kémiából, mérlegelni kell, hogy fel tudod-e magad hozni a kívánt szintre, megvan e a kellő elszántságod és anyagi háttered, hogy akár külön tanárral készülj.

Illetve a kigondolt munkakör piaci helyzetét is figyelembe kell venni.

Pl világ életembe lovakkal akartam foglalkozni, oktatni akartam.. Hát ebből megélni nem lehet, a legtöbb helyen be se akarnak jelenteni, meg a legtöbb lovardatulaj elég szarrágó ilyen téren. Így az álommunkámról eltettem, mert saját lovardára nincs tőkém.


Szóval alaposan gondold ki, hogy mi az, amit szívesen csinálnál, elérhető, és élhető fizetést is ad. Ebbe segít a fent említett pályaválasztási tanácsadó is.

25 éves korodig 2 szakma ingyenesen tanulható, illetve diplomát is szerezhet mellette. Amivel tuti nem lőhetsz mellé az a nyelvtanulás.

2018. júl. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!