Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikai élet kezdési tanácsok...

Amerikai élet kezdési tanácsokat kérnék, kint élő magyaroktól! Philadelphia és környéke szerintetek megfelelő lenne? (Ott élőket vagy akik már jártak ott, csak olyanokat kérek)

Figyelt kérdés

A jövőben szeretnék kiköltözni Amerikába a barátnőmmel és jönne egy barátunk is, már nézegettem a repülőjegyeket, Philadelphia és környéke elég szimpatikus nekünk, állítólag nem is olyan drága, sok külvárosa van mint New Jersey stb, nincs messze New York sem de mégsem New York, hasonló dolgok. A repülőjegy sem olyan vészes, az év végén és elején már 67-70-80.000 Ft/fővel meg lehet úszni a jegyet. A szállások nem a legolcsóbbak, de ha itthon összegyűjtünk egy "kis" pénzt és esetleg kint dolgozunk szerintem meg tudjuk oldani azt is. A vízum/engedélyek dolgokat nem látom át teljesen. A fő kérdésem az lenne hogy hogy is vannak ezek, tényleg lehetetlen kimenni úgy hogy huzamosabb ideig kint maradjak és esetleg ha már van munkám stb akkor megkapjam az engedélyt ahhoz hogy ott is lakhassak? Azt már tudom hogy ki kell tölteni egy online kérdőívet és hozzájárulást ehhez, ahhoz, és hogy a jogosítvány érvényes ott is, meg útlevelet kell érvényesíteni, vagy online útlevél kell, de ezt az egyet nem értem. Lehet e vízumot igényelni úgy hogy esetleg ott is maradhassak kint. A másik kérdés, akik ott élnek kint, milyen a véleményük, lehet találni munkát, van normális albérlet, és legfőképpen mennyi pénzből lehet elkezdeni ott az életet. Előre is köszönöm!


U.I.: Nem kérem a negatív hozzászólásokat, meg hogy Amerika ilyen olyan rossz, tudom a rossz oldalát is, nem álomvilágban élek, szeretnék tájékozódni. Köszönöm.



2015. máj. 25. 23:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ahhoz, hogy kint legálisan dolgozhass zöld kártya kéne, amit nem fogsz kapni. Anélkül illegális vagy és bármikor hazatoloncolhatnak. Ha csak oda szóló jegyed van, akkor már be se fognak engedni.
2015. máj. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"tényleg lehetetlen kimenni úgy hogy huzamosabb ideig kint maradjak és esetleg ha már van munkám stb akkor megkapjam az engedélyt ahhoz hogy ott is lakhassak? "


Atlagembernek gyakorlatilag igen.

2015. máj. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

az egódat 300% emeld csak úgy alapban,vegyél egy autót ami legalább 2 méter széles és 20 liter benzint fogyaszt, bunyózzál össze mindenkivel azonnal, vegyél fegyvert és cowboykalapot, és legalább 10 sört igyál meg minden pénteken és emellett mindig tökéletes legyél mindenben még ha ők aztán szintén nem is azok XD

Ez nem álom, ez a valóság

2015. máj. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd végig a millió hogyan szerezzek zöldkártyát az USA-ba kérdést. És szerezz zöldkártyát. Utánna jöhet a többi kérdés. Addig felesleges. Sok sikert!
2015. máj. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

> A fő kérdésem az lenne hogy hogy is vannak ezek, tényleg lehetetlen kimenni úgy hogy huzamosabb ideig kint maradjak és esetleg ha már van munkám stb akkor megkapjam az engedélyt ahhoz hogy ott is lakhassak?


Rossz a sorrend! Ahhoz kell engedély hogy munkát vállalj, ebben bennefoglaltatik hogy ott is lakhass értelemszerűen. Azt a kérdést válaszold meg magadban (engem nem érdekel) hogy több tízmillió potenciális mexikói-indiai-kínai bevándorlóval szemben miért pont Te kapnál ilyen engedélyt? Ha erre van válasz akkor lehet a válaszhoz vízumkategóriát párosítani...

2015. máj. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
67%
Figyelj, ha beengednek az országba akkor onnan már nagyon hosszú folyamat útján tudnak csak téged eltávolitani, feltéve ha nem követsz el bűncselekményt. Ha fel is fedezik, hogy lejárt a vizumod bekerülsz egy listába ami a kitoloncolásra szánt embereket tartalmazza. És egy iskolázott, fehér, angolul beszélő (feltételetzem) európai nem igazán sürgős tétel a sok többi bevándorló között. Ez több évig is eltart. Senki nem fog téged megfogni, kivinni a JFK-re és feltuszkolni egy gépre, ez nem igy működik. Ezalatt az idő alatt kel elinditani a greencard-ra a kérelmet ami már egy jóval bonyolultabb folyamat, akár 5 évig is tarthat, sok mindentől függ. Viszont ha már elkezted senki nem fog hazaküldeni, munkát is fogsz tudni szerezni, persze jót nem biztositással meg stb ha csak nincs olyan végzettséged.
2015. máj. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen erre voltam kíváncsi hogy mi van ha lejár esetleg a turista vízumom, utána tudnak e nézni esetleg a munkáltatók, és ezért nem adnak munkát majd vagy hasonlók. De megnyugtattál, egy ismerősöm most jött haza és ugyan ezt mondta, hogy nagyon sokan élnek kint úgy, hogy turista vízummal, már 10 éve és nem érdekel senkit, van munkájuk, házuk, gyerekek, ha meg a gyerek már ott van onnantól nem küldenek haza. A neccesebb hogy beengedjenek a országba, de akkor ha az sikerül onnantól nem olyan vészes a dolog. Ott a sok mexikói meg stb illegális bevándorló, ők gondolom előrébb vannak és mégsem toloncolják ki őket olyan sűrűn (szerintem). Ilyen válaszokra lennék kíváncsi, mert a hivatalos dolgokat tudom hogy úgy kb lehetetlen és akár ki kint élőt kérdeztem ezekről, senki nem válaszolt, nem véletlenül, gondolom ők is így vannak kint és nem szeretnének lebukni. Köszönöm szépen, azért még várom a válaszokat, mint mondtam nem a negatívat meg a " nincs kolbászból a kerítés" dolgot, tisztában vagyok vele, tapasztalatokat szeretnék inkább.
2015. máj. 26. 22:38
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
figyelj, lehet, hogy nem te leszel a kitoloncolási lista elején, de zöldkártya nélkül nem lesz soha legális melód. feketén dolgozhatsz biztosítás és nyugdíj nélkül. rohad nehezen kapsz rendes helyen lakást, mert illegálisnak nem adnak ki..stb
2015. máj. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Ezekből lesznek azok a posztolók akik méltatlankodnak aztán hogy ok nélkül visszafordítják őket a reptéren vagy még inkább azok akik hallották hogy a Józsit is visszafordították ok nélkül! Hát persze, magyarok vagytok, de mennyire, gratulálok.
2015. máj. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Most vettem a rokonomnak jegyet Budapest - Los Angeles decemberi indulassal es a legolcsobbat valasztottam 197ezer forint. Te hol talalsz 67ezer forintos jegyet? Nem lehet hogy valamit elneztel? Az szerintem egy iranyban mindenfele repteri illetek nelkul 67....Ne induljatok neki a nagy Amerikanak egyiranyu jeggyel, mert be sem fognak engedni!


A fő kérdésem az lenne hogy hogy is vannak ezek, tényleg lehetetlen kimenni úgy hogy huzamosabb ideig kint maradjak és esetleg ha már van munkám stb akkor megkapjam az engedélyt ahhoz hogy ott is lakhassak? - roviden? Igen.

Bovebben? Az ESTAval valo utazasnal max 90napi tartozkodast kapsz, ez egy atlag turistanak boven eleg. Ha huzamosabb ideig akarsz itt maradni, ahhoz a megfelelo vizum kell vagy zoldkartya. Vizum van tanuloi, munka, sportoloi stb. Zoldkartyat pedig nem adnak 2 szep szemre. Utana tudsz nezni milyen vizumok vannak, amiket esetleg meg tudsz palyazni:

[link]

Zoldkartyat is tobbfele modon lehet szerezni, itt a hivatalos oldal, hogy hogyan:

[link]


Gondolom megy az angol. Anelkul neki se induljatok. Ha nem megy az angol, akkor tessek ragyurni annyira, hogy legalabb a nagyjat felfogd annak, ami a fent linkelt oldalakon van. Ezek a hivatalos oldalak, ezek szamitanak, nem azok, amit "messzirol jott emberek" mondanak.


Ami egynek mukodik, az nektek lehet hogy nem fog. Minden eset mas. Masok a korulmenyek, masok az egyes allamok eljarasi modjai, masok a lehetosegek, nincs tutti megoldas...


Magyar jogositvannyal vezethetsz amig az utlevel nalad van es a tartozkodasi engedelyed szol. Ha elkap a rendor es odaadod a jogsit, oda kell adnod az utlevelet is. Ha belelapoz es latja, hogy 4 eve jottel mint turista, belekothet es akar ki is szallithat a kocsibol es akkor seta. A bevandorlasiakat nem feltetlen uszitja rad, de lehet hogy nem enged tovabb es akkor vagy jon egy ismeros, aki elviszi a kocsit, vagy a vontato...Amugy a torvenyek valtoznak, lehet hogy a rendornek kotelessege teged a bevandorlasiak fele jelenteni, vagyis ha a valos lakcimed adod meg, felkereshetnek...


Nem hallottam meg online utlevelrol, mirol beszelsz pontosan? Es mi az hogy utlevelet ervenyesiteni? Az utlevel addig ervenyes, amig le nem jar.


A másik kérdés, akik ott élnek kint, milyen a véleményük, lehet találni munkát, van normális albérlet, és legfőképpen mennyi pénzből lehet elkezdeni ott az életet. - uristen, hogy lehet erre normalisan valaszolni? En a nyugati parton elek, ugyhogy tok masak itt a keresetek, az alberletek es a munkalehetosegek is. Itteni magyarok csak akkor tudnak igazan segiteni, ha abban a varosban elnek, ahova te is tervezed az utazast. Hiaba dobalozok a szamokkal, hogy mennyit keresek, California teljesen mas mint Philly.


van ha lejár esetleg a turista vízumom, utána tudnak e nézni esetleg a munkáltatók - minek? Hogy illegalisan vagy az orszagban? Nem kell utana nezniuk. Nagyon egyszeruen mukodik a dolog. Akinek van munkavallalasi vizuma vagy utban van a zoldkartyaja, az megkerheti a "tarsadalombiztositasi" szamot, Social Security szam (SSN). Ezt csak olyanoknak adnak, akik vmilyen modon hivatalosan vannak az orszagba. (tanulo, diak, zoldkartyas, stb). Turistaknak NEM adnak.

SSN nelkul a hivatalos helyeken nem fognak alkalmazni, mert az uzlet bezarasat teszik kockara, ha egy ellenorzesen elkapjak oket, hogy illegalis bevandorlot dolgoztatnak. Ha nem is bezarast, de iszonyu $$$ bunteteseket. Hacsak nem a haverod a cegtulajdonos, egy idegen ezt nem fogja megkockaztatni neked.

2015. máj. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!