Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan működik a PayPal?

Hogyan működik a PayPal?

Figyelt kérdés
Hogyan működik a PayPal? Paypalon keresztül küldtek nekem pénzt, a pénz küldőjének el kell postáznom egy laptopot és a postai küldeményről egy igazolást a paypal számára. A pénzt küldő személy egy tőle eltérő névre címre kéri a küldeményt postázni. Ha a paypal számára én ezt a vevőtől eltérő postai címet adom meg akkor is biztonságban vagyok? És megtörténik a kifizetés a paypal számlámon?
2018. júl. 28. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A paypal nem így működik, te egy ismert csalás forgatókönyvét közölted.


[link]

2018. júl. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, én is tartok ettől, hogy csalóval állok szemben..

De a paypaltól hivatalosnak tűnő értesítést kaptam, hogy pénzt küldtek nekem és a pénz jóváírásához csak továbbítanom kell a postázási adatokat, nyomonkövetési számot a paypal számára és amint a terméket átvették, a pénz megjelenik a paypal számlámon.

Akkor lehetséges hogy a service@paypal.fr email cím hamis? nem lehet hogy ez egy biztonságos eljárási forma?

Addig nem kapok pénzt amíg nem bizonyítom a küldemény feladását..én ezt az eljárást jogosnak látnám, így biztonságban van a vevő, mivel a pénze csak akkor kerül az eladó számlájára, ha az eladó bizonyítékot mutat fel a küldemény feladásáról..

2018. júl. 28. 11:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, a Paypal nem így működik. Soha nem kérnek igazolást a postázásról, hogy jóváírják a számládon az összeget - mint ahogy erre a fenti cikkben a rendőrség is felhívja a figyelmet.


Ami az email címet illet, ha gondolod, a spanyol király email címéről is küldök neked emailt.

2018. júl. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Rendben! Nagyon köszönöm az infót!!

Hívom a rendőrséget!!

2018. júl. 28. 12:04
 5/6 anonim ***** válasza:

100%, hogy csalás.

A rendőröket meg felesleges szerintem ezzel lefoglalni.

2018. júl. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az email ugyanúgy működik mint a postai levél, azt írsz a feladóhoz amit akarsz.
2018. júl. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!