Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lesz még továbbra is áremelked...

Lesz még továbbra is áremelkedés a lakáspiacon? Vagy már stagnálni fog?

Figyelt kérdés
2018. júl. 30. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Rövid távon még emelkedhet, mivel még mindig nem olyan szörnyűek a hitelkonstrukciók, mint ami idővel lesz.

Ezt pedig az emberek tudják és sokan még most akarnak élni az olcsó hitel lehetőségével.


Utána stagnálni fog egy picit. Azonban az olcsó lakások ára picit nőhet, mivel nem olyan nagy az összeg, ezért picit könnyebb eladni és vevőt találni rá. Szóval keresni fogják őket.


Na meg persze bármi történhet.. egy válság és borul minden. :) vagy egy új törvény, stb.

2018. júl. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem továbbra is emelkedés várható, rövid távon és hosszú távon is. Az lehet lesz egy stagnáló időszak, esetleg a kisebb visszaesés, de növekedési pálya mindig is megvolt és meg is lesz.
2018. júl. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem kb 2 év múlva már 15-30%-os visszaesés lesz.


Látod, mindenki mást gondol a jövőről.

2018. júl. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sok lakás már most is túlárazott, hónapok alatt sem tudják eladni.
2018. júl. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy az ára miatt nem tudják eladni...


Szerintem a növekedés üteme csökkenni fog egy időre, esetleg stagnál, de tovább fognak emelkedni az árak. Ezt persze keresztbe húzhatja a jelenlegi kedvező hitel konstrukciók borítása, amit belengettek hírként. Valljuk be az elmúlt pár évben szinte bárki hitelhez juthatott, akinek volt néhány millió forintja.

Azt gondolom ha a hitelhez jutás feltételeit szigorítják, akkor a lakásárak is stagnálnak majd egy kicsit, aztán az adó emeléssel és az építőiparban jelentkező munkaerő hiánnyal párhuzamosan ismét emelkedni fog, hiszen az újépítésű drágul és ehhez lassan csatlakozik a régi is.


Én azt is úgy sejtem, hogy a jelenleg törlesztett hitelek kamatai néhány éven belül drasztikusan emelkedni fognak, de ne legyen igazam... Ez persze megint más irányban hathat a lakásárakra a mértéktől függően.


Ez persze az én eszmefuttatásom, a jövőbe nem lát senki.

2018. júl. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

“Azt gondolom ha a hitelhez jutás feltételeit szigorítják, akkor a lakásárak is stagnálnak majd egy kicsit, aztán az adó emeléssel és az építőiparban jelentkező munkaerő hiánnyal párhuzamosan ismét emelkedni fog, hiszen az újépítésű drágul és ehhez lassan csatlakozik a régi is.”


Na egy dilettáns majom. Szerinted édesem ha a keresleti oldal beszűkül, fog valakit érdekelni a munkaerő hiányból adódó költségnövekedése az építtetőnek? Mert szerintem nem.

2018. júl. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kicsit megugranak a kamatok és újra ezrével fognak bedőlni a lakások..
2018. júl. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 Nem csak bunkó paraszt vagy, hanem segg hülye is...
2018. júl. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Dilettáns majom a jó édes anyukád, te paraszt!


Lehet más véleményed, elfogadom. Akkor viszont ész érvekkel próbálj meggyőzni, ne majmozzál ismeretlenül tuskókám!

2018. júl. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Rövid távon, néhány évig még biztos, hogy emelkedni fognak,

lehet, hogy tovább is, akkor is, ha majd a kutyának nem kell. Viszont sok pénzes külföldi, ukrán vesz mostanában lakást és még most is valamivel olcsóbbak, mint nyugatabbra.

Kérdés persze, hogy 15-20 év múlva mennyire lesz érdemes ide költözni, vagy bárhova máshová ezen a bolygón.

2018. aug. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!