Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postai utánvétel mennyi? Hogy...

Postai utánvétel mennyi? Hogy kapom meg a pénzt? Stb?

Figyelt kérdés

Most először lenne hogy én adok fel levelet/csomagot.

4000-5000 értékben.

A posta árát azt számoljam rá én? vagy ott megcsinálják?

Először is egy nejlon fóliás csomagban adnám fel, ami szerintem levélnek minősül. Ezt is fel lehet adni utánvételként? És kb mennyi lenne?

A pénz gondolom a vevő készpénzzel fizeti a postásnak. Én ez megtudom kapni utalásban? vagy csak készpénzként a postán?


És ha bemegyek a postára feladni, akkor hogyan is működik az egész?

Oda adom a csomagot, megmondják a postaköltséget, azt kifizetem és ennyi?



2018. júl. 30. 18:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy most nézem itt vatera futárnál, ha számlámra kérem a pénz, a vevő még fizethet készpénzzel?
2018. júl. 30. 18:37
 2/10 A kérdező kommentje:

És postán jobb vagy vatera futárral?

Ha jól értem vaterával, ki kell nyomtatni egy pdf adatokat, akkor nem tudom azt hogy én irkálom rá.

2018. júl. 30. 18:51
 3/10 Duenna ***** válasza:

Csomagküldésnél van úgynevezett utánvétes csomag, amikor például te adod fel a csomagot, és a vevő a csomagküldő futárnak fizet utólag, vagyis akkor, amikor neki kiszállítják a csomagot, ekkor a vevő kifizeti a csomag díját a szállítónak, plusz a szállítás költségét is, amit a csomag súlya, mérete határoz meg, majd neked postán kiküldik a pénzt, vagy a bankszámládra küldik, ha azt kérted a nyomtatványon. Tehát utánvétkor a vevő fizeti a szállítás költségét is.


Van postai MPL-futárszolgálat, GLS-futárszolgálat és DPD-futárszolgálat. Ezeknél vannak helyi üzletek (és a posta), ahol a csomagot beviszed, ott kitöltenek egy űrlapot, aláírod, és másnap már viszik a vevőhöz.


A Vateránál nem tudom ez hogy megy, el kellene olvasnod a szállításról szóló ismertetőt.

2018. júl. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Oké köszi. A vaterás az csak olyan hogy online töltöm ki, de a magyar posta ugyan úgy. De mivel nyomtatni kell így hanyagolom.


Igazából csak nem akarok húzni az időt a postán, meg hogy ne érjen meglepetés. De már a csomagot összekészítettem, címet rá írtam, (bár ragasztanak rá) azért rá írtam.

2018. júl. 30. 22:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha van a városodban Foxpost automata, akkor velük a legegyszerűbb feladni a csomagot.


A honlapjukon kitöltöd a feladási adatokat, beikszeled hogy utánvéttel küldöd, beírod hogy mennyi zsét kérsz (nyilván az eladási ár + feladási ár + utánvét díja összesen), leokézod és kapsz egy feladó kódot. Ezzel a kóddal elmész az automatához, ott beírod, a bankkártyáddal kifizeted a feladási díjt, berakod a csomagot a rekeszbe és kész. Miután az illető átvette a csomagot, a bankszámládon írják jóvá az összeget, amit megadtál nekik.

Címkét nem kell nyomtatni. Ha nem automatából automatába küldöd, akkor alapból nem kell címzés a csomagra. Ha pedig automatából házhoz küldöd, akkor van olyan opció, hogy "nem nyomtattam címkét", ilyenkor nyomtatnak hozzá ők, de ez plusz 100 forintba kerül asszem. Ekkor ezt is érdemes hozzáadni a feladási költségekhez, és annyival magasabb lesz az utánvétel összege.

2018. júl. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És mi viszi házhoz? Foxpostos autó? vagy magyar posta/postás?
2018. júl. 31. 01:57
 7/10 A kérdező kommentje:

Ja és a vevőnek hogy kell fizetnie az utánvételt? Készpénzzel tud fizetni ugye?

És itt is ugyan úgy az árba számítsam bele az posta árat.

2018. júl. 31. 02:12
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ha van a városodban Foxpost automata, akkor velük a legegyszerűbb feladni a csomagot."


Ja, de ha nem házhozszállítással adja fel, akkor azért nem árt, ha a vevő városában is van Foxpost automata - szóval azért erről illik megkérdezni a vevőt is, hogy az jó-e neki? :-)


A postaköltséget általában Te fizeted a feladáskor, úgyhogy igen, bele kell számítani a vevőnek a visszakérendő pénznél.

Pl. 4000 ft a csomag értéke, a postaköltség mondjuk 1.000 ft, akkor az utánvét összegére 5 ezer ft-ot kell írnod - ennyit fogsz visszakapni.


Foxpostot nem ismerem, de vaterafutárnál meg lehet jelölni, hogy készpénzben vagy számlán kéred vissza: a számlás hamarabb megérkezik. És igen, tud készpénzzel fizetni.


Ha mégis Foxposttal küldenéd, akkor vagy házhozszállítással vagy tényleg kérdezd meg a vevőt, jó-e neki, mert nálunk ugyan van automata, de 1.400 ft-ba kerülne oda-vissza az út és igen mérges lennék, ha a postaköltségen felül még plusz 1.400 ft váratlan kiadás elé állítanának.

2018. júl. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Oké.

Most foxpost-al adom fel akkor. És házhoz szállítva persze.

Köszi a segítségeket. :D

A rendes posta meg még vár magára :D

2018. júl. 31. 10:22
 10/10 A kérdező kommentje:

És még annyi ha, máskor már előre utalva adom fel a csomagot. És házhoz, akkor mi éri meg jobban a M.posta vagy foxpost?

Mert foxpostnál házhoz alapból 1000+ ft-tól kezdődik.

2018. júl. 31. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!