Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha felmondok a jelenlegi...

Ha felmondok a jelenlegi munkahelyemen és igénylem az álláskeresési járadékot, de pár nap után elhelyezkedek új munkahelyen, vissza kell fizetnem a járadék valamennyi részét?

Figyelt kérdés

2018. aug. 1. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Most vagy te keversz valamit, vagy én értem rosszul. Ha jogosult vagy az álláskeresésire, akkor ha munkanélküli leszel, az jár, nem kell visszafizetni. Tehát ha augusztus 18 az utolsó munkában töltött napod, akkor augusztus 19-től igényelheted (nem néztem rá a naptárra, hogy munkanapok e, csak mondtam valamit). Ha augusztus 23-án ismét munkába állsz, a közbeeső 4 npra akkor is meghkapod a pénzt.
2018. aug. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Így van, ha a szerződésed megszűnik 5-én, akkor az álláskeresésit 6-tól kaphatod.

Ha mondjuk 20-án elhelyezkedsz, akkor 6-20 közti időre időarányos járadékot kapsz.


Arra viszont nagyon figyelj, hogy az új munkahely első napjától számítva nyolc napon belül!! Le kell jelenteded a Fogl.Osztályon- ahol igényelted az álláskeresésit- hogy elhelyezkedtél.

Ha kifutsz a 8 napból, akkor visszafizettetik a pluszként kapott összeget

2018. aug. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

sőt! Mind a 3 hónapra járó álláskeresési járadékot megigényelheted, csak akkor 4 vagy 5 évig nem lehetsz jogosult újraigényelni, ha arról van szó.

Én is ezt csináltam tavaly.

Felmondtam a munkahelyemen, az új helyen 1 héttel elcsúsztattam a kezdést és megkaptam a maximális álláskeresési járadékot 3 hónapra :)

Először regisztráltam, pár héttel később kiutalták az 1 hétre járót majd kaptam egy levelet hogy ha igényt tartok a többire is, akkor jelezzem.

Jól jött a pluszpénz.

2018. aug. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A második nem jót ír. Nem kell kijelentkezned, ha a munkáltató bejelent, automatikusan nem kapod tovább.

És igen, igényelheted a fennmaradó rész 80%-át. Ebben az esetben megint össze kell gyűjteni 360 napot, hogy újra járjon álláskeresési.

2018. aug. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Hát, épp 2 hónapja voltam ebben a helyzetben, biztos rosszul emlékszem....

Sőt, ügyfélkapun meg lehet nézni a tb jogviszonyt,amikor felvettek az új helyre, megnéztem, bejelentettek-e, az alapján NEM szűnt meg alapból az állásketesési melletti jogviszony....

Sőt, a k.hivatalos megszüntető határozaton is az van, hogy bejelentésem alapján.. És a datumok ( másodikán vettek fel , hetedikén jelentettem be) alapján ők hetedikén értesültek a dologról..szóval, marhára nem "automatikus".

2018. aug. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sőt ha napi bejelentéssel helyezkedsz el akkor jár a fizu is és a munkanélküli is. A hsa munkaközvetítőnél legalábbis így van.
2018. aug. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!