Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora tőke kell ahhoz, hogy...

Mekkora tőke kell ahhoz, hogy valaki passzív jövedelemből megtudjon élni?

Figyelt kérdés
Milyen az az összeg,aminél érdemes vállalkozásba invesztálni,illetve hol van az a határ,ahol inkább a biztosra kell menni és ingatlanba fektetni?
2018. aug. 5. 14:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Veszel 10 lakást, kiadod darabját 100 ezerért havonta. 1 milla bevétel mínusz a költségek.
2018. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%

Rossz kategória, ez üzlet és pénzügyhöz tartozik nem a politikához.

Mellesleg jobban kifejthetnéd hogy mire célzol. Ha úgy érted hogy kiadni az ingatlant ahhoz több tíz millió forint tőke szükséges hogy vegyél egy telket vagy egy házat és azt átalakítsd bérlakássá. Minél közelebb van a fővároshoz annál drágábbak a telkek viszont nagyobb is a kereslet rájuk

2018. aug. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akinek 10 lakás árára van pénze,annak szerintem már érdemes inkább valami másba fektetnie.
2018. aug. 5. 14:18
 4/13 anonim ***** válasza:
14%

"Akinek 10 lakás árára van pénze,annak szerintem már érdemes inkább valami másba fektetnie."


Nem, mivel erre mindíg is lessz igény. Ez elég stabil befektetés.

2018. aug. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

Az egyszerűség kedvéért a 10 lakás mondjuk 240 millió, az éves bevétel 12 millió. 5% stabil hozam minimális kockázattal.

Persze lehet kötvénybe is fektetni 20% hozammal utána meg tüntetni mint a bróker "károsultak" akiket én inkább mohó buta embernek neveznék.

2018. aug. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

10 lakás ára az már bőven 100 millió feletti összeg.


Ekkora összegnél szerintem már érdemesebb elgondolkodni olyanban befektetni,ami többet hoz be havi 200 ezer Ft-nál.

2018. aug. 5. 14:29
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Miért hiszik az emberek hogy a lakáskiadás csak annyi, hogy megveszi az ember, kiadja és utána rá sem kell nézni, csak dől magától a lóvé?
2018. aug. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

7

Ez igaz,a lakáskiadás nem teljesen passzív jövedelmet hoz, főleg nem 10 lakásé. Amelyekkel azért akad gond, és kiadás is.

2018. aug. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
Tegyük fel hogy aránylag biztosra szeretnél menni és egy állampapr-részvény portfoliót akarsz létrehozni ami hoz stabil 5%ot. Ezt nem lehetetlen elérni. Innentől te tudod mekkora összeg kell a te életszínvonaladhoz. Ha havi 200k Ft akkor az évi 2.4 millió forint amihez minimum 48 millió forint kell. Persze ezt most adók számlavezetési díjak egyéb költségek levonása nélkül írtam és az 5% is csak egy szám ennél elérhetsz többet és kevesebbet is piaci környezettől függően. A lakáskiadás sem kockázatmentes van amortizáció rezsi a környék idővel elértéktelenedhet mert teszem azt elgettósodik. A lakás is tudtommal 5-10% között hoz valahol átlagosan.
2018. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%
Előző vagyok. Vagy abból a 48 millióból veszel 2 lakást vagy egyet és a maradékot másba fekteted. Azért írtam állampapir részvényt mert azt elkezdheted kisebb pénzzel is hitel nélkül. Ezekből az állampaír a legkockázatmentesebb de az is hoz a legkevesebbet. Az 5 éves 3% környéke.
2018. aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!