Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem teljes fizetes gyakorlati...

Nem teljes fizetes gyakorlati helyen, mi a teendo? P

Figyelt kérdés

Sziasztok!

140 oras gyakorlatomat (kotelezo nyari) toltottem a nemreg elmult 4 hetben. Ennek mar vege, eljott a fizetes napja. Konkretan 6 ezer forinttal kib*sztak a szemem, a 13455 forint helyett (az egyuttmukodesi megallapodasban az volt eloirva (ezt ala kellett iratnom a gyakorlati helyemmel meg amielott kezdtem) hogy a Magyarorszagi 2018. Éves minimalber (138k) nak a 15 szazalekat meg kell szorozni 1,3-mal, igy jon ki 26910Ft, na ezt kell megkapnom, es ezt a szerzodest a gyakorlati helyem alairta es tudomasul vette. Ma kaptam a fizetest, hihetetlen nagy csalodottsag es duh van bennem, szallodaban dolgoztam es nem is akarmilyenben, az orszagos szalloda ranglistan a harmadik helyen all! Konkretan a holgy, akinel inteztem az egeszet (az adataim megadasa stb) nem hajlando visszairni az emailjaimre, de meg az ertekesitesi igazgato sem, aki az egeszhez a fejet adta, o sem valaszol egyik emailemre sem! Mit tudok tenni ilyenkor? Atverve es kihasznalva erzem magam, raadasul szalloda manegemente tanulok es takaritottam 3 heten keresztul! Amit meg hozza tennek, jelenleti ivet az utolso masfel hetben jutott eszukbe toltetni velem, nem is ertem hogyan tudtak a berszamfejtok kisakkozni mennyit is kapjak, bar alapbol nem is kellett volna ezzel foglalkozniuk, hisz fix béren voltam.

Ugy dolgoztam, hogy 2-2 het junius-juliusban, szoval fele fele aranyban kellett volna kapnom a pénzt.

Kerlek segitsetek, mit tudok tenni? :/


2018. aug. 10. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Bruttó? Nettó? Nem kell ebből adózni?
2018. aug. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlati helyen nem kötelező fizetni. Sokan 0 ft-ért főzik a kávét.
2018. aug. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy fix béren vagy, a bérszámfejtés nem egyszerű dolog, azzal muszáj foglalkozni.

A 26 ezer, amit írsz, nettó vagy bruttó?

Bérpapírt láttál már?

Lehet levontak vmi olyasmit, amire nem is gondolsz, pl munkaruha.

Én sem hagynám, pár ezer ft is pénz, főleg mikor ennyivel szúrják ki az ember szemét.

Arra, hogy takarítanod kellett, nyilván azt mondom, hogy ezt fogadd el, egy szinte ingyen munkaerő voltál egy hónapig, naná, hogy a legganébb dolgokat csináltatják veled, máshol is ez lett volna.

De mikor írtad azokat az emaileket? Csak mert tombol a nyár, aki teheti, nyaral. Lehet épp a tengerparton szürcsöli a koktélt az igazgató.

Az ügyintéző meg nyilván nem dönthet egyedül, és az utánajárás, bérkorrekció simán lesz egy hónap.


Még 2 dolog:

ha 1,5 hétről töltöttél bérpapírt, akkor az jutott el a bérszámfejtőhöz, talán ez is jelent vmit. A többi napot is aláírtad utólag? Vagy azt mi alapján fogják neked kifizetni, mikor papíron ott sem voltál?


Másik fontos dolog, hogy nem mindenhol 30-31-én van a bérzárás. Bizony van, ahol mondjuk 23-án lezárják a hónapot, az addig telesített órákat, túlórákat számolják el, a többit következő hónapban. Ez a rendes dolgozóknak persze teljes hónapot jelent, mert az előző hónap 23-tól indul nekik, neked meg mondjuk csak 15.-től. Szóval ez is okozhatja.


Ha minderree megírod a válaszokat - bár szerintem ezeket nem tudod egyelőre - és még mindig sárosak, akkor én ezt tenném a helyedben: újabb e-mail, 3-4-5 címre, ami csak fellelhető a honlapon/neten. Leírva benne újra a problémák, de csak ha a fentiek alapján jogos! A végén jelzés, hogy amennyiben nem rendezik a dolgot, a nyilvánossághoz fordulsz, pl. Tékozló Homár poszt, illetve nyilvános és osztható facebook-bejegyzés, mely több százezer emberhez fog eljutni, mert az ilyet szeretik megosztani. Ez nagyon rossz reklám egy szállodának.

De őszintén szólva lehet érdemes lenne nem csak emailezni, hanem fel is hívni őket hétfőn, mert lehet jövő hónapban 13 helyett 20 ezret fogsz kapni.


És azzal is számolj, hogy vannak összefonódások, a vezetői kör nem túl széles, és ha balhézol, elvégezheted te kitűnőre is a szakot, munkát nem fogsz kapni sehol.

2018. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Második:


1. HA nem kötelező fizetni, jelen esetben akkor is kötelező, hiszen szerződést írtak róla, ezt azért szépen leírta a kérdező.


2. szerintem ez mostanában minden évben változik, az én időmben valóban nem kaptunk egy fillért sem, de pl tavaly egy kollégám mesélte, hogy már az érettségihez is kötelező vmilyen társadalmi munka, vagy ki tudja hogy nevezik. én meg meglepődtem. azelőtt érettségihez nem kellett semmi ilyesmi.

a munkáért pedig bérezés jár, nem hiszem, hogy épp ezt ne szabályozná le az állam.

szóval egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy nem kötelező, inkább csak nem vagyunk tájékozottak a témában.

másik példa: a mai napig be lehet hülyíteni azzal embereket, hogy a próbanap(ok)ra nem jár díjazás.

egy termelő üzemben vagy akármilyen gyárban, ahol nyári szabik vagy idénymunka miatt kell pár plusz ember, gyakorlatilg így a tudatlanokkal ingyen megoldják a munkaerőhiányt, azok meg elhiszik, hogy erre tényleg nem jár fizetés. Pedig de, csak hát mindig lesznek fiatalok és ostobák. A kettőt külön-külön értem.

2018. aug. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 22 éve voltam gyakorlaton, akkor is kötelező volt fizetni. Ingyen munka mincs.

Tényleg jó lenne tudni, nem-e bruttó 26- ról volt szó, mert akkor 14 rúgó nettó, az alkalmi mivolta miatt, megállja a helyét.

2018. aug. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
26e egy fix összeg, szóval annyit KELL utalniuk. Leveleztem egy bérszámfejtővel, azt mondta hogy a jelenleti ivet megkaptak amit toltottem, es csak azt tudjak elutalni, azt a hat ezret amit megkaptam.. viszont rohadtul nem az én feladatom lett volna kaparászni a jelenleti utan hogy toltsem, hanem az ott felelos szemelynek kellett volna elmagyaráznia. Most az ő felkészületlenségük miatt dolgoztam 4 hetet ingyen.. nem tudom mitévő legyek. Egyszerűen elmondjàk amit akarnak e-mailben, a felmerulo kerdeseimre pedig nem kapok választ. Gyomorforgatóak.
2018. aug. 13. 18:44
 7/7 anonim ***** válasza:

sajnos van még mit tanulnod a munka világáról, de ez nem feltétlenül a te hibád.

a jelenlétit nem az ő felelősségük töltetni veled, hanem a te saját felelősséged kitölteni.

ha erről eleinte nem is esett szó, később mégis tööltötted, akkor te is feltehetted volna a kérdést, hogy az előző 4 hetet nem kell-e aláírni.

neked kell azt bizonyítani, hogy ott voltál.

nálunk pl mágneskártya van, ha nem húzom le, és vita van, hiába mondom, hogy márpedig én ott voltam.


nem tudom, írtál-e azóta levelet, vagy az a "kérdéseimre nem kapok választ" még arra vonatkozik, amit eredetileg is írtál a kérdésben.

ha ezek még ugyanazok az e-mailek, akkor egy határozottabb, akár nagybetűvel kiemelt és beszámozott kérdéseket tartalmazó levelet írhatnál.

én így szoktam a szolgáltatóknak, amikor már ideges vagyok, mert nem arra válaszolnak, amit kérdeztem, pl a Telekomra ez nagyon jellemző.

szóval:


"Úgy látom, nem értjük egymást, így megpróbálok érhetően fogalmazni, ezekre a kérdésekre szeretnék választ kapni:


1. TERVEZIK-E KIFIZETNI A lEDOLGOZOTT!!!!! ÉS EDDIG KI NEM FIZETETT BÉREM?


2. HA IGEN, MIKOR?


Szeretném elkerülni a sárdobálást, de ha erre nem kapok konkrét választ, akkor sajnálatos módon a sajtóhoz kell fordulnom, mert ma Magyarországon az elvégzett munkáért bér jár. Én a munkát elvégeztem, Önök a bért nem fizették ki, ezzel törvényt sértettek.

A sajtó mellett a NAV felé is jelzem a problémát, hiszen én szerződéssel tudom igazolni az igazamat, Önök viszont nyilván nem tudják igazolni a meg sem történt utalást.


Levelemre 3 napon belül várom a válaszukat, ellenkező esetben életbe lépnek a fentiek.


"Köszönettel"

XY '

2018. aug. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!