Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi van? Kihez lehet...

Ilyenkor mi van? Kihez lehet ilyen esetben fordulni, ill. valamilyen támogatás illet -e minket?

Figyelt kérdés

A következő a szituáció:

Anyukám minimálbér körül keres, apukám vállalkozó és legalább 2 éve semmi munkája nincsen.

Két nagy autója van amire fizeti a súlyadót meg minden s.zart,amit kell...

Mondhatni,hogy a válság miatt kerültünk ilyen helyzetbe.

Egyáltalán nincs igény az ő munkájára( fuvarozó egyébként 35 éve) és ott tartunk,hogy alig tudjuk a számlákat kifizetni. Egyébként 4en vagyunk a családban. Mi a tesómmal tanulók vagyunk.

Igazából azért érdekelne,mert úgy hallottam,hogyha vállalkozó az egyik családfő,akkor nem vagyunk jogosultak semmilyen támogatásra,csak nem tudom,hogy miért.

Várom a véleményeket.


2010. jún. 20. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
az egy főre eső jövedelem számít a támogatásoknál...de apátok, 2 év alatt kereshetett volna magának munkát akár ideiglenesen is egy gyárban vagy szezonmunkát a mezőgazdaságban...vagy két éve ül és várja, hogy valaki beessen hozzá, hogy munkát adjon neki?
2010. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
azt hiszem volt olyan, h rendkivüli gyermektamogatasi segely vagy ilyesmi, de hogy pontosan mi volt a neve es letezik-e meg... na azt nem tudom.
2010. jún. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2010. jún. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
én apám is fuvarozó volt és amikor már nem volt rá igény szépen felemelte a seggét és elment máshova dolgozni. erre még nem gondoltatok??? csak a segély kéne mi?
2010. jún. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, kikérem magamnak. Mi rohadtul nem szorultunk segítségre, és mikor szorultunk akkor sem kértünk segítséget,hanem meghúztuk magunkat és valahogy kilábaltunk belőle. Igazából anyumék nem is gondolkoztak azon,h kérjenek segítséget,vagy segély. NEM IS TUDNAK RÓLA,hogy én ilyen oldalra kiírtam,a mi problémánkat. Amúgy apám az 35 évig melózott,ki van az összes izülete plusz depressziós is lett a sok adósságtól,nem könnyű...Azért nem vállal most mást,mert havi 200.000-es kiadásaink vannak a kocsira,házra,csekkek,és nem tudnánk 80.000-ből kifizetni,amit ő egy gyárban keresne. Jelenleg van munkája ,de azért írtam,hogy munkanélküli,mert NEM FIZETIK KI. Képzeld van ilyen....és nem tudunk semmit tenni.Elmenni nem akar onnan,mert fél,hogy nem talál más helyet...Nem olyan egyszerű 57 évesen családos apaként csak úgy otthagyni a munkahelyet és úgy döntetni,h akkor most keresek egy újat,ha összejön összejön,ha nem akkor meg majd elárverezik a házunkat...
2010. jún. 20. 18:06
 6/10 A kérdező kommentje:

plusz még azt hozzáfűzném,hogy előző helyen is ahol fuvarozott, fél évig csak ígérgették ,hogy kifizetik, mondjuk egy jobb fuvarért tegyük fel kapnia kellett volna 50.000-et és fizettek neki 10.000-t,ő volt az utolsó,akit kifizettek mindig...és szépen összegyűlt,kiszámoltuk,több millióval tartozik a cég neki,ami persze közben megszünt,és újra más néven fut valahol,tehát jogi úton tudod mire mennénk..semmire. mindegy nem akartam én itt az életemet kiteregetni...

Amúgy ez a segély cucc...mi nem segélyért járkálunk.SOSEM kértünk ilyen úton semmit! És ha kapnánk is biztos nem az első lenne,h eljátékgépezi a család ,vagy elissza... Én csak hallottam,h apum mondta,h már nincs pénze kb 3000FT! és,h a csekkeket nem fogjuk tudni kifizetni,sőt már elmaradtunk nemtom hány hónappal és gondoltam utánajárok,mert hallottam ilyen csomagról,h kifizetik a számlák felét valahol,ahol nagyon tré a helyzet. Asszem krízissegély vagy mi.

Szóval köszönöm a kedves hozzászólást,de ilyenek inkább ne írjanak semmit,mert nem tudják,h mi a szitu..

2010. jún. 20. 18:13
 7/10 anonim ***** válasza:

A krízissegélyt tudtommal már nem lehet igényelni, de nem hiszem, hogy annak a jövedelmi feltételébe is beleestetek volna. Azok alapján, amit leírtál, semmilyen segélyre nem vagytok jogosultak. Az összes szociális alapú ellátásnál feltétel az is, hogy vagyonnal ne rendelkezzen a kérvényező. Itt van például a RÁT feltétele:


"...feltéve, hogy saját maga és családjának megélhetése más módon nem biztosított, és keresőtevékenységet - ide nem értve a közfoglalkoztatást és az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény szerint legfeljebb harmincegy napra létesített munkaviszony keretében végzett munkát - nem folytat.

(2) Az (1) bekezdés alkalmazásában akkor nem biztosított a megélhetés, ha a családnak az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 90%-át és vagyona nincs."


Két nagy kocsi után, ami után ráadásul vagyonadót kell fizetni, ugye nem gondolod, hogy beleestek a "vagyona nincs" kategóriába?

Hogy akkor mit lehet csinálni? Hát el kell adni ezeket! Ha valamit nem tudunk fenntartani, akkor el kell adni, ez egyértelmű. Akkor abból legalább bejön valami pénz, ha meg úgysincs pénz használni, akkor minek legyen...

2010. jún. 21. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

tényleg sokkal jobb olyan munkát vállalni, 200 ezerért, ahol nem fizetnek, mint 80-ért ...meg félni, hogy nem kap másikat, ahelyett, hogy megpróbálná....a kocsikat el kell adni és munkát keresni....vagy dolgozhat továbbra is ingyen évekig és halmozhatjátok az adósságot


nem mellesleg te is próbálkozhatnál diákmunkával

2010. jún. 21. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szóval a nyolcvan ezer az nem pénz, inkább ül otthon nulla forinttal.gratulálok a szemlélethez, tudod aki a kicsit nem becsüli...
2010. jún. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Abban teljesen igazatok van,hogy nem kéne otthon ülni. De ő nem otthon ül folyton és várja h a sült galamb a szájába repüljön.. mert néha néha van melója,de ezeket már fentebb leírtam.

A két autót nem tudja eladni,mivel még fizeti az egyiket és azért vette anno,mert nem volt mivel közlekedni és anyum fizeti a kocsit.

A másik nagy,az meg munka eszköz. nyilván nem fogja eladni...!

Egyébként nehogy azt hidd,hogy olyan egyszerű diákmunkát is találni... egész évben azon voltam ráadásul be vagyok mindegyik szövetkezetbe regisztrálva, jelentkeztem vagy 50 munkára és bas.ztak reagálni. aztán vizsgáim voltak és akkor meg azért nem tudtam. most találtam munkát de ahhozis kell a tüdőszűrő ami 3000 ft volt... lehet h másnak egy nem akkora ügy. És 400ft-os órabért fizetnek ha ezt valaki nem tudná,és nem hiszem ,h ebből én ki futdnám fizetni a 200.000ft-os számlákat.

De köszönöm jóindulatú megjegyzéseket.

Ki sem kellett volna írnom ezt az egészet...

2010. jún. 21. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!