Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hosszú vagy rövidtávú ingatlan...

Hosszú vagy rövidtávú ingatlan bérbeadás a jövedelmezőbb?

Figyelt kérdés
Van 3 ingatlanom, 2db nyíregyházán, 1 db Budapest belvárosában. A nyíregyháziak kb. 70 négyzetméteresek. A Budapesti majdnem 60. Eddig hagyományosan hosszú távra adtam ki őket. Kérdés hogy mennyivel hozna többet ha pl a budapesti lakásomat például airbnb-n hirdetném? Lenne egy rokon aki fogadja a vendégeket és takarít. A vidéki városokba is megy ez a rövidtávú kiadásos dolog?

2018. aug. 12. 00:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A budapestit szerintem ki lehet adni rövidtávon is, airbnb-n meg is lehet adni, hogy pl. bulizásra nem alkalmas, és általában be is tartják. Vidéken nem hiszem, hogy annyira megérné, pláne kettőt is, valószínűleg viszonylag sokat állnának üresen ott inkább maradnék a hosszútávnál. Vagy esetleg az egyikkel próbálkozhatsz, ha néhány hónap múlva úgy látod, hogy nem éri meg, akkor folytatod a hosszútávút.
2018. aug. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
13%

#8 Nem azt tanácsoltam,hogy úgy áron alul,hogy most egy felújított 70m2-es lakásért kérjen el mondjuk 30-at de azért jó tisztában lenni a korrekt árral,ami mondjuk nem 200-nál kezdődik,főleg,hogy senki se venné ki emiatt,mert nem tudná kifizetni.


Nem azt mondtam hogy mindenkinek mindenáron kell munkát szerezni ha nincsen neki,mert tudod valaki olyan mint te hogy tálcán kínálnak valamit és csak úgy el van vele,benne.Ha mondjuk tényleg egy jó szakember,akkor miért ne lehetne ott alkalmazni,ahol a főbérlő dolgozik,ha normális a viszony?Meg kell tanulni megdolgozni a dolgokért,ami látom neked nem megy..

Le lehet megint pontozni nyugodtan ha nem tetszik valami,de ez az igazság..

2018. aug. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%
Rövidtávú egyértelműen! Vagy külföldi bérlőnek hirdesd a piaci ár 30 százalékával többért, euroban megadva. Nekem pesten egy belvárosi lakás megy airbnb-n, egy nagyobb pedig budán, egy svájci/norvég párnak. Nyáron a belvárosi hoz többet, télen a budai.
2018. aug. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyíregyen meg hosszútávú, ott nemigazán van turizmus.
2018. aug. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
55%
@12 Már hogy ne lehetne elkérni 200-at? Budapesten simán van rá fizetőképes kereslet, párommal is tudnánk rá ennyit áldozni, ha nem lenne saját lakásunk, van több százezer ember, akiknek a háztartásra jutó jövedelme a 700k-1.5 milliós sávban van, a piac úgyis leszabályoz. Egyébként jól tisztában vagy az árakkal, ha 70nm-t saccolsz 30millás árhoz. Ennyiért most 30-45nm-es lakások mennek értelmes környéken, Józsefváros gázabb részein is drágább egy emberi állapotban levő lakás.
2018. aug. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
23%
Rövidtávot pesten meg lehet próbálni. Csak arra nagyon figyelj mind rövid mint hosszú távnál hogy gyerekkel meg állattal NE költözzön senki.
2018. aug. 13. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
75%

#15 Látom nem vagy tisztában azzal,hogy sokan még 200ezret se keresnek,mivel vannak olyan munkahelyek ahol ennyit se fizetnek,hiába 12óra.

Ha értelmezted volna a mondatomat én 30-at írtam a KIADÁS árára,amit minimumnak mondtam hogy persze NEM annyit kérnék el egy 70m2-es jó állapotú lakásért

Mi köze van itt a kiadáshoz a 30MILLIÓNAK?

2018. aug. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
23%
Na, és hogy sikerült összelopkodni három kiadható lakást?
2018. szept. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
75%

Ha még aktuális a kérdés...

Én, ha lenne mégegyszer 1 nagyvárosi üres lakásom, pároknak adnám ki néhány órára búvóhelyként.

Egyszer vettem igénybe ilyet, idén tavasszal 3 órára 20 rugó volt Pécsen... A tulaj elmondta, hogy általában minden nap kiadja legalább 1-szer. Számolj...

Ja, és ezek a párok nem élik le, nem verik szét, max 1 kis víz-, és villanyszámlát csinálnak. Ha van, aki ágynemüt cserél, meg esetleg kitakarítja a fürdőt utánuk, ez egy aranybánya... :)

2018. nov. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Jaj, de jó, csináljunk egy nagy bordélyházat!
2018. nov. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!