Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay eladó a csomagot nem...

Ebay eladó a csomagot nem küldi, üzenetekre nem válaszol. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A lényeg a kérdésben, de azért kifejtem részletesebben is. Szóval: sikerült egy aukciót megnyernem, és örömömben rögtön ki is fizettem. Megfeledkeztem arról, hogy az alapértelmezett szállítási címet megváltoztassam arra, ahová tényleg kérni szeretném a terméket. Ezt jeleztem az eladónak, aki azt mondta, hogy címváltoztatásra nincs lehetőség, de visszaküldi a pénzt, és vegyem meg a terméket újra. Ezzek egyidőben érvénytelenítette a vásárlásomat. Nekem így is jó, gondoltam, aztán megvettem és kifizettem újra a terméket. De valamiért nem jelent meg a vásárlási előzményeimben. Megkérdeztem az eladót, hogy ilyenkor mi van, erre azt felelte, hogy szerinte csak egyszer fizettem, amit vissza is küldött. Mondtam neki, hogy nem így van, és bizonyítani is tudom. Nem válaszolt, fura módon ez az üzenetem el is tűnt a levelezésből. Két nap múlva ismét írtam, az újboli fizetést bizonyító mellékleteket is csatolva, és fura módon ez a rész megint eltűnt a levelezésből. Értesítést a mai napig nem kaptam róla, hogy feladták volna a csomagot. A "purchase history"-ban nincs a termék, csak a levelezés elején látható. Ott viszont egyértelműen: "Order status: Paid" Az eladó 8689 értékelésssel, és 97.3 százalékkal pozitív.

2018. aug. 13. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Van az ebaynek saját ügyfélszolgálata, support menü stb. Ott írj, képernyőképeket csatolva el tudod magyarázni, mi történt.

Majd ők rákoppintanak az eladóra.

2018. aug. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Időközben kegyeskedett válaszolni, és állítja, hogy ő nem kapta meg a pénzt, és inkább forduljak a helyi paypal szolgáltatómhoz ezügyben. Ez létezik? Nem nagyon hiszem. Több mint 10 éve ebayezek, igaz nem sokat, 78 vásárlásom van összesen, de hasonlóba még nem futottam bele.
2018. aug. 14. 08:21
 3/4 anonim ***** válasza:

A paypalon elvileg látszik fekete-fehéren minden előzmény. A levonás meg a visszautalás is.


Megpróbálhatsz írni a paypalnak, hogy ezt az infót kaptad, ők mit látnak, de vége szerintem úgyis az lesz, hogy az ebay supportnak kell szólni. Arra figyelj csak, hogy ne csússz ki a 45 napból, ugyanis az ilyen elnyújtott levelezéssel sokszor arra játszanak.

2018. aug. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen. Én is látom a paypal history-ban, hogy kifizettem újra a terméket. És annyira hülye se vagyok, hogy ne tudjam, hogy egyszer, vagy kétszer fizettem ki valamit. De az eladó foggal-körömmel ragaszkodik ahhoz, hogy csak egyszer fizettem, amit már refundolt. Most toltam neki egy screenshotot a paypal historymról, meglátjuk mit lép rá. De egyébként sem értem, az ebayen egyértelműen látszik, hogy a rendelés állapota fizetett.
2018. aug. 14. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!