Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Étteremben/ boltban a pincér/...

Étteremben/ boltban a pincér/ eladó elveheti a bankkártyámat?

Figyelt kérdés

Érintős kártyáról van szó. Vannak helyek, ahol következetesen elveszik, néha meg is fordítják.

1. Ez szabályos?

2. Ha nem engedem megtagadhatja a kártyás fizetést?



2018. júl. 24. 12:40
 1/5 anonim válasza:
64%
Nem lehet, hogy az aláírást nézik rajta, mert ugye a kártya csak azzal együtt érvényes. Nem tudom hogy szabályos-e, nekem nem fordult elő, hogy elvették a kártyámat fizetésnél.
2018. júl. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Mikor én anno Tescóban voltam diákkasszás (a paypal meg ezek előtt), aasszem 10 ezer feletti kártyás fizetésnél el kellett kérnünk a vevő személyijét, tényleg övé e a kártya. Azt mondták, ha akadékoskodik, mondjam meg, hogy a bankszámlaszerződésén apró betűkkel rajta van, hogy azonosítás céljából elkérhetik a személyit. A bankkártya hárulján pedig azt nézik, alá van e írva, anélkül ugyanis érvénytelen. És igen, ha nem engeded, megtagadhatja a kártyás fizetést.
2018. júl. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Egy ismerőstől hallottam egy csalásról, amit azzal kezdtek, hogy a bankkártyán lévő 3 jegyű biztonsági kódot is megnézték és felírták... ezért aggodalmaskodtam.


#2 azt nem én írtam, valaki copyzta a kérdésemből l, gondolom. Persze az ilyeneknek, mint te mondhatja az ember...

2018. júl. 27. 09:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én elszoktam venni de legtöbbször adják, és a kezembe levő terminálon lehúzom vagy bele dugom vagy érintem. Néha azért forgatom még mert pont a másik oldalon van a mágnes csik vagy ilyesmi. A hátulján levő 3 szám melett még a 16 számból álló kártya számít is meg kell jegyezni hogy tudjanak vele valamit kezdeni. Ami 2 msd perc alatt nem egyszerű még jegyezni.
2018. aug. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
Én nekem ha le kell húzni a kártyát akkor elveszem mert nem a terminált adom oda. Néha megforgatom mert pont a másik oldalon van a mágnes csik. A 3 szám hoz kell még a 16 számból álló kártya szám is azt ennyi idő alatt nem tudjak megjegyezni még fel írni.
2018. aug. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!