Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyakorlatilag ajándékba adtam...

Gyakorlatilag ajándékba adtam pénzt a Társadalom Biztosításnak?

Figyelt kérdés

Volt egy rövid munkaviszonyom, ami idő alatt elfelejtettem felmondani a tb mentességet. Szóval fizette a tb-t a munkahely, meg az állam is, mivel meg volt még igényelve a mentesség. A TB-nél 2x-esen van bent a tb-m díja, az állam meg mínuszba van azzal a pénzel, mert nem voltam rá jogosult. Tehát nekem azt vissza kell majd fizetnem büntetésből.

Szóval gyakorlatilag ezzel ingyen pénzt adtam a TB-nek, nem? Vagy az állam adott ingyen pénzt neki, amit velem fizettet meg. Nem szélhámosság ez egy kicsit?


2016. máj. 4. 14:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kell bejelenteni, ha megszűnik az eü szolgáltatási járulékfizetési kötelezettség, mert biztosítással járó jogviszony létrejöttekor automatikusan kiküldik a levelet arról, hogy nem kell tovább fizetni...
2016. máj. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az állam nem ad pénzt az OEP-nek. Előfordulhat, hogy mentesítenek a járulékfizetési kötelezettség alól, mert pl. rászorult vagy. De ez esetben nem történik tényleges fizetés, csak a hivatal igazolja, hogy neked mentességet adott. Tehát itt nem lett megkárosítva senki. Mindenesetre ha munkaviszonyod lesz, miközben munkanélkülin voltál, és ezt nem jelentetted, akkor szabályt szegtél.
2016. máj. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!