Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az alábbi szituációban jogilag...

Az alábbi szituációban jogilag kinek a felelőssége szállítólevelet kiállítani a szállításról?

Figyelt kérdés

Valós szituáció, nyílván szervezeteket nem fogok megnevezni. "A" szervezet áramszolgáltató, aki "B" vállalkozónak hálózati javítási és telepítési feladatokat ad ki, ehhez szerelési anyagokat is biztosít a számára. "B" megjelenik reggel "A" telephelyén, átszámolja az anyagot, mindent rendben talál, papíron átveszi az anyagot, azaz aláírja, lepecsételi, de nem viszi el a telephelyről, mert nem tudja hol tárolni. Pár napra rá megjelenik "C", aki "B" vállakozó fuvarozója, aki jött az adott kivitelezési munka szerelési anyagáért. "C" elvárja, hogy "A" egy újabb szállítólevelet állítson ki a számára az elvitt anyagról, holott "B" már aláírta az eredeti szállítólevelet, tulajdonképpen át is vette "A"-tól a szerelési anyagait.


Ebben a helyzetben kell-e "A"-nak "C" felé szállítólevelet kiállítania?



2018. aug. 23. 08:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennyire nem vagyok jogban járatos, de sztem B ha átvette, neki kéne a C-nek odaadni az átvételit ami egyben szállító is, ami alaján A- nak tudja igazolni hogy jogosult az elszállításra.
2018. aug. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Senkinek nem jut eszébe ilyenkor azt a rohadt papírt lefénymásolni?
2018. aug. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De, eszébe jut. Viszont nem nekem kellene azt sem, hanem nekik.
2018. aug. 23. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!