Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy kell beváltani az aprópénzt?

Hogy kell beváltani az aprópénzt?

Figyelt kérdés
Eddig azt hittem, hogy csak besétálok a bankba, és megkerem, hogy váltsák be, de utána olvastam, és hat nem. Valami olyasmit írtak hogy a postán lehet, meg hogy rolnizva?? Az micsoda? Es volta ki azt irta, hogy nem kell rolnizva, akkor hogy is van ez? Es hogyha besetalok a postara a penzzel (szet van valogatva 5-10-20-as ermere hogy könnyebb legyen számolni), és megkérem hogy váltsák be, akkor az ugy jo?

2018. aug. 23. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Megszámolják a postán, én is váltottam már úgy be.

Csakhogy díja van. Díjmentesen, akkor is csak bizonyos összeghatárig és darabszámig csak „fentről le” váltanak.

Ha aprópénzt akarsz beváltani, akkor érme bankjegyre, illetve érme érmére történő váltása esetén az átadott készpénz névértékének 8,01%-a a díj.

Bankokban is díja van.

2018. aug. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Vagy besétálsz pár közeli kisboltba, esetleg kiírod fb-ra, hogy van egy csomó apród, amit szeretnél beválltani és úgu fogadnak majd, mint a messiást.

Hálálkodva fogják, ingyen beváltani.


Kisboltokban mindig hiány van az apróból. :)


Rolnizva pedig azt jelenti, hogy elkülönítve, azonos érmék azonos mennyiségben.

10db-os, 5ft-os kupacok.

10db-os, 10ft-osok.


Így könnyebb leszámolni.

2018. aug. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Én postán váltottam be 700 db pénzérmét, és úgy 12 ezer ft volt összesen. 5-10-20-50 ft-os érméket külön zacskókba rakva megszámoltam, rájuk írtam hány db, és mennyi az értékük. Ketten álltak neki számolni, és úgy 5-10 perc alatt végeztek.

Ki kellett tölteni egy papírt, amire ráírom milyen érméből hány db van, mennyi az értéke, és milyen címletekre akarom váltani. A fenti válaszoló által leírt 8%-ot vontak le belőle, ami közel 1000 ft volt az én esetemben. De még így is megérte nekem, mert kp kellett, nem akartam csekkett fizetni vele, teszkó pénztárnál fizetni, se számlára befizetni, se boltba bevinni. (A 300 db 20 ft-os, vagy a 200 db 5 ft-os elég sok embert megrémített volna)A 100,200 ft-os érméket meghagytam, mert azok amúgy is kellhetnek.

2018. aug. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Tesco önkiszolgáló kasszánál annyi aprót öntesz be amennyit akarsz. Ha kevesebbért vásárolsz papírt is ad vissza gondolom.
2018. aug. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a franc ez a sok lepontozás? Minden válasz helytáll.
2019. nov. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én bankba váltottam 5%os kezelési költségért. Abban az esetben működik ez így, ha számlára történik a beváltás. (Bankja válogatja).

Nagyobb tételben sajnos ez a legolcsóbb megoldás.

2020. jan. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A Tescoban màr nem lehet akár mennyit aprót hasznalni. Kasszáknàl ki van írva, hogy max. 50 db érmevel lehet!
2020. jan. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!