Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagyapám beteg, lehet menthete...

Kikicsoda kérdése:

Nagyapám beteg, lehet menthetetlen. De csak jövőre lesz nyugdíjas, bár 42 éve dolgozik. Nagyim kap-e utána nyugdíjat, ha előbb halna meg, mint ahogy megállapítják a nyugdíját? Köszönöm, ha valaki ír, aki ért hozzá, vagy járt hasonló cipőben.

Figyelt kérdés

2018. aug. 24. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
Nem kap, de akkor sem kapna a halála után, ha már nyugdíjas lenne.
2018. aug. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
És az özvegyi nyugdíj? Ha már az lenne?
2018. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%
De kaphat. A nyugdijat mar lehet orokolni is ha jol tudom, mindenkeppen utana kell nezni. Ugyved tud ebben segiteni.
2018. aug. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell ügyvéd, nem bonyolult ügy ez.


Állami nyugdíjat örökölni nem lehet, legfeljebb különféle magánnyugdíjakat.


Nagymamádat özvegyi nyugdíj fogja megilletni. Itt szerintem elég jól össze van foglalva minden:


[link]

2018. aug. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ahogy olvasom, tényleg nem tűnik bonyolultnak. 1 évig 60%, utána 30% jár. Köszönöm.
2018. aug. 24. 14:47
 6/13 A kérdező kommentje:

Megzavart, hogy valaki azt írja, nem kaphat semmit. Anyukám is efelé hajlik, de aki a linket betette az csak igaz lehet, nem?

Az is szörnyű, hogy valaki ilyen beteg, mielőtt pihenhetne, és csak rosszabbítja a pénztelenség.

2018. aug. 24. 15:35
 7/13 anonim ***** válasza:
29%
ha már nyugdíjas lenne, kapna halála utan is a mamád. az én mamám is kapta a papám után.
2018. aug. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem is aktív korában halt meg, de kapok utána özvegyi nyugdíjat.
2018. aug. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%
ÖZVGYI nyugdíjat igen, de állami nyugdíjat nem.
2018. aug. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kaphat özvegyi nyugdíjat.

Itt a hivatalos link jogszabályi hivatkozásokkal:

[link]

[link]


Csináljatok nagymamádnak ügyfélkaput és akkor azon keresztül igényelheti az özvegyi nyugdíjat. Én is így csináltam anyukámnak (igaz, ők már mindketten nyugdíjasok voltak amikor apukám maghalt idén márciusban)

[link]

2018. aug. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!