Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha van fizetési elmaradásom...

Ha van fizetési elmaradásom egyetemen de kiiratkoztam, akkor megmarad a tartozásom?

Figyelt kérdés
Tavaly elkezdtem az egyetemet de rögtön az elején láttam, hogy nem tetszik és abbahagytam. Az első részletet befizettem ami kellett a beiratkozáshoz, de utána már nem. Második félévben passzív voltam. Most kezdenék másik egyetemen de a tartozásom még ott van, kiiratkoztam de a neptun még nem dolgozta fel. El fog tűnni a tartozás vagy be kell fizetnem?

2018. aug. 25. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted? Attól hogy nem veszel tudomást róla, még tartozol. Nem fordíthatsz hátat, és az egyetem sem fogja a kintlévőségeit hagyni elúszni. Mivel minden adatot megadtál beiratkozáskor ami elég egy fizetési meghagyás elindításához, simán indíthatják ellened. Ez az az eljárás ami során vagy elismered a tartozást és kifizeted (részletekben is lehet), vagy vitatod és perré alakul ahol értelemszerűen úgyis te fogsz a végén fizetni, vagy pedig a végrehajtó fog keresni.
2018. aug. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen
2018. aug. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Olcsóbban vetted a BKV bérletet és KATA-ra is csak 25 ezret fizettél havonta, 2,3%-os szabad felhasználú kölcsönt is kaptál plusz diákmunkát végezhettél ami után alig kell adót fizetni. Meg a többi diákkedvezmény amit igénybe vettél.


Azt sem értem, hogy rögtön abbahagytad mikor még a 2. félévben is passzív voltál nem iratkoztál ki.

2018. aug. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Üdv a való világban.
2018. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!