Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy élnek meg az újságárusok?...

Hogy élnek meg az újságárusok? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Nagyon sok újságos bódé van, ahol vannak napi, heti, havi lapok, stb.


A kérdésem az, hogy miként élnek meg?

Az újságok árai fixek, így feltételezem, hogy itt valamiféle részesedést kaphat.


Viszont mi van akkor, ha nem veszik meg tőle az újságokat?

Nem egyszer láttam már bálákba kötött öreg újságokat. Ez neki nem veszteség? Visszaveszi a kiadó, vagy hogy térül meg ez az újságosnak?


Pl. Győrben is látni mindenféle nyelvű újságokat is, és azt is, hogy nem is veszi senki.


2018. aug. 26. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak bizományba kapja meg, az el nem adottakat visszaveszik tőle
2018. aug. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ez is egy olyan foglalkozás aminél nem értem hogy éri meg csinálni. Rengeteg újságot kell eladni ahhoz, hogy valaki megéljen belőle az adózás meg az árusító hely bérlése után. Amit még rendszeresen vesznek napilapok, azok jellemzően nagyon olcsók, pár száz forint (és annak a töredéke jut az árushoz) magazinokat meg aki vesz egyáltalán az is előfizet rá. Szóval nem tudom. Általában ilyen helyeken lehet kapni buszjegyet is.
2018. aug. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!