Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » PayPal-ról utalás a bankkártyá...

PayPal-ról utalás a bankkártyámra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

PayPal-ról szeretnék pénzt utalni a bankkártyámra, de még sosem csináltam.

Addig eljutottam, hogy:

"Bank Name


Account Number

16-24 characters


Re-enter Account Number"


Gondolom kétszer kell megadom az Account Numbert, viszont a kérdés az lenne, hogy ide melyik számot kéri? Azt látom, hogy 16-24 karakter, de több ilyen adat is van.

Azt a számot kéri a maga a kártya elején található 16 számból áll, vagy van olyan is, hogy vezérszámla / költségviselő számla?

Előre is köszönöm a segítséget, biztosra akarok menni, mert nem 5 forintról van szó.

+ Még annyi, kb. mennyi idő mire megérkezik a pénz a számlámra?


2018. aug. 28. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem, nem.

Tisztázzuk: bankkártyára nem lehet utalni. Bankkártyán nincs pénz. A pénz a bankszámlán van. A kártya csak egy kulcs hozzá.

A 24 karakter helyére a _belföldi_ formátumú bankszámlaszámodat kell írnod. Ha OTP-s, takarékszövetkezetes vagy, akkor csak 16 számjegyű a számlaszám, ezért (amennyiben 24-hez ragaszkodik a rendszer) a fennmaradó 8 számjegy helyére 8 darab nullát kell írni.

A pénzt csak akkor fogod megkapni, ha a Paypal fiókod és a bankszámlád ugyanazon a néven van. Tehát ha a testvéred, haverod, stb. számlájára akarod kiutalni a pénzt, az nem fog menni.

Az átfutási idő 2 munkanap, de előfordulhat már másnapra is.

2018. aug. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, de akkor ez a 16 szám, ami a vezérszámla / költségviselő számla néven van feltüntetve?

"A pénzt csak akkor fogod megkapni, ha a Paypal fiókod és a bankszámlád ugyanazon a néven van."

Mármint úgy érted, hogy a pl. mindegyiknek "Nagy Béla" néven kell lennie?

2018. aug. 28. 14:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy érti hogy mindkét számlán meg kell egyezzen a vezetékneved és a keredztneve(i)d.


Valószínűleg az a bankszámla száma, amire te gondolsz (semmi esetre sem a kártyán található 16 számjegyről van szó) .

2018. aug. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen akkor valószínűleg ez lehet, azt hiszem egyszer amikor nekem utalnak pénzt (nem paypal) akkor is ezt adtam meg.
2018. aug. 28. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!