Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki nem regisztrált álláskeres...

Aki nem regisztrált álláskereső annak mit és mennyit kell fizetnie?

Figyelt kérdés
És Még nem is volt soha munkája.
2018. aug. 31. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Mivel nincs regisztrálva így nincs benne a rendszerben, nem is tud róla senki sem, a létezésesről.
2018. aug. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
96%
Ha már nem tanuló, akkor a TB-t kell fizetni.
2018. aug. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Voltam álláskeresőként regisztrálva csak elfelejtettem menni az előírt jelentkezésre és töröltek a rendszerből. Valamiért úgy volt a fejemben nem tudom miért talán mert idióta vagyok, hogy csak 2 hónap múlva kell menni, de most kellett volna. A papíron az áll, hogy 60 nap múlva újra lehet regisztrálni, meg fellebbezni de annak nem tudom mi értelme van.
2018. aug. 31. 17:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hátha tudom hogy voltál már munkanélküli regisztrált csak megint valaki hátulról teszi föl a kérdést és beszél össze vissza a politika kategóriába , akkor azt írom válaszul, hogy szólj anyukádnak adjon 8000 et és fizesd be minden hónapban a TB-det.
2018. aug. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Annak, akinek nincs biztosítással járó jogviszonya, vagy egyéb jogon nem mentesül alóla (nyugdíjas, kiskorú stb.), havonta fizetnie kell egészségügyi szolgáltatási járulékot.


A járulék fizetése alá kötelező bejelentkezni az adóhatósághoz a 18T1011 formanyomtatvány kitöltésével. Elvileg, ha valaki nem teszi meg, mulasztási bírsággal sújtható, de arról még nem hallottam, hogy bárkit megbírságoltak volna.


Az adóhatóság folyamatosan "egyezteti" a "potyautasok" adatait, azért fordul elő, hogy valakinek hirtelen több százezer forintos hátraléka keletkezik, mert 5 évre visszamenőleg előírják a fizetendő járulékot, ha a feltételek fennállnak hozzá.


A fenti nyomtatványon történő bejelentkezés esetén írásban tájékoztatnak arról, hogy mikor, mennyit és hova kell fizetned.

Egyébként csak maga a regisztrálás nem mentesít a járulék fizetése alól, ahhoz ellátást is kell, hogy folyósítsanak.


Abban az esetben, ha rászorult vagy, a rászorultság megállapítását kérheted a járási hivataltól. Ha megállapítják a rászorultságodat, erről állítanak ki egy hatósági bizonyítványt, ami által nem kell fizetned attól az időponttól magad után a járulékot egy éven keresztül. Ehhez viszont ezt az igazolást be kell mutatni az adóhatóságnál, egyébként nem tudnak róla, hogy Téged mentesítettek alóla.


Jelenleg havi 7.320,- Ft a fizetendő járulék.

2018. szept. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem meg van ez a papír hogy rászoruló vagyok és ez év december 18-ig érvényes. De a helyi önkormányzatra kellett menni ezügyben nekem. Ott elintézték és felküldték a munkaügyibe ahol elbírálták majd postán kiküldték.
2018. szept. 1. 09:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor arra nagyon vigyázz!


Elméletileg be kellene jelentkezned az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alá. Ha ezt nem teszed meg, idővel - valószínűleg - elér hozzád az adóhatóság, és bejelentkezés nélkül is előírja a fizetendő járulékot maximum 5 évre visszamenőleg. Tehát lesz adótartozásod. Arra az időre, amit a hatósági bizonyítvány lefed, nem kell fizetned ezt a járulékot.


Mit óhajtasz tenni? Bejelentkezel önként a járulék fizetésre, vagy megvárod, hogy "utolérjenek"?

Azért kérdem, mert akkor aszerint írom le a dolgok menetét.

2018. szept. 2. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha letellik az időszak (december 18) akkor bejelentkezem az adóhatóságnál. Természetesen a papír el van téve jó helyre. Köszi a segítséget amúgy rendes vagy hogy ilyen részletesen leírtad.
2018. szept. 2. 12:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó, akkor tedd azt...
2018. szept. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!