Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Màjus óta tàppènzen vagyok,...

Màjus óta tàppènzen vagyok, még egy fillèrt sem utaltak.3 hónap után hívtam az OEP-et, ahol az igènylèsemet sem láttàk. A könyvelő újra elküldte a papírjaimat, de nincs vàltozàs. Kifogytam a tartalèkaimból. Mit tudnèk tenni, hogy kapjam az ellàtàst?

Figyelt kérdés
2018. szept. 5. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 6 hónap mulva kaptam az elsőt. Szite egyszerre kaptam meg az egészet.

Nem tudsz mit tenni.

Menj be személyesen egy kormányablakhoz és nézzenek utána.

2018. szept. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt le kell jelenteni a táppénzt, másrészt be kell vinni leadni (vagy beküldeni) a táppénzes papírokat.

Mindkettő megtörtént?

2018. szept. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én könyvelőként május óta magyarázkodok egy ügyfélnek. Beadtam a regisztráviót, rosszul dolgozták fel, elírták az adószámát. Javíttattam, elírták az e-mailt (csak arról fogadják be az igényt, ami a regisztrált ügyfélkapuhoz tartozik). Beadtam újra. Egy hét múlva szóltak vidéki kollégák, hogy volt pár nap az oepnél, amikor rendszerhiba miatt nem tudtak megnyitni az igénylések mellékletét. Napokig hívogattam a helyieket (Zeg), fel sem vették. Múlt héten elértem őket, kiderült, hogy látják, hogy erre a névre érkezett foglalkoztatói, küldjem újra, nem tudja megnyitni (közben az ügyfél dolgozójának simán azt mondták, be se küldtem, ami nem igaz, nyoma van a gépemen a beküldésnek). Ma ismét hívom őket, azt mondja az ügyintéző, hiányzik egy időszak... (Mondjuk érdekel, ha én nem hívom, meddig bohóckodik). Basszus, a kétoldalas mellékletnek (csatolni kell scannelve a papírokat) csak az egyik oldalát nézte meg. És nekem iszonyú kellemetlen, aki mindent időben, szabályosan megcsináltam. :(
2018. szept. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tàppènzes szelvènyt mindig időben leadom a könyvelőnek.Ő elvileg elküldte màr elektronikus úton is a regisztrációt ès postai úton is. Az OEP-nèl ma is azt mondtàk, hogy nem làtnak semmit.
2018. szept. 6. 11:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Hasonló sztorim volt tavaly a könyvelőmmel, mint a hármasnak. Mi rendesen kitöltöttük, könyvelőm beadta, mégis ezerszer kellett újraküldeni ugyanazt, mert folyton visszadobták valami miatt. Nem tudom elhinni, hogy ezt nem direkt csinálják... Én arra tudok csak gondolni, hogy nem akarnak fizetni, ezért kitalálnak valamit, hátha megunja az ember és annyiba hagyja a dolgot. Ha nem ez van, akkor dilettánsok dolgoznak a hivatalban, ennyit tudok erre mondani.
2018. okt. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!