Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha egy állásinterj...

Mit tegyek, ha egy állásinterjú elvette a kedvem a nyelvtanulástól/önfejlesztéstől?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam egy interjún, ahol németül és angolul is kellett beszélgetnem. Alapvetően nem éreztem rossznak, de azért olyan jónak sem. B2-C1 szinten állok németből, angolból B2-n körülbelül.

Az interjú óta nem jelentkeztek még, kb egy hete,úgy érzem nem is fognak, amit én kudarcnak élek meg (pályakezdő is vagyok egyébként).

Az angollal kb 2 hónapja komolyabban elkezdtem foglalkozni, felirat nélkül/angol felirattal filmezek, szavakat tanulok, angolul olvasok könyveket stb, de az interjú után abbahagytam, mert egyszerűen úgy érzem/éreztem, hogy minek foglalkozzak vele, ha nem tudtam ennél a remek lehetőségnél kamatoztatni ezt a tudást. Alapvetően jól mennek a nyelvek, ezt többen is megerősítették, tanárok, anyanyelvűek stb.

A baj az inkább az volt, hogy pl a németet is nem mostanában használtam, mert közben még az egyetemen is sok tanulnivalóm volt.Ettől függetlenül nem éreztem azért vészesnek.

Szóval a kérdés az, hogy hogy szerezzem vissza a motivációt a nyelvtanuláshoz (is)?


2018. szept. 8. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Én egy jó magántanárt javaslok mindenképp!!!!

Nekem is nagy bajaim voltak az angollal, köszönni nem tudtam. Viszont nagy szerencsémre olyan sráccal kötöttem haverságot anno, aki keni-vágja az angolt :)))))) most is egyetemre jár, anglisztikára.

Na, megdumáltuk hogy fizetek neki ha kitanít jól angolul. Azt mondta, 2 év. Jártam hozzá minden héten kétszer-háromszor, és durván 2 év múltán el is mentem nyelvvizsgázni. Na nem lett tökéletes, rezgett a léc, de meglett! :))))))) úgy örültem neki!

Szerintem tégy vele egy próbát, mit veszíthetsz?

2018. szept. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szedd össze magad! Ha az első (esetleg) sikertelen meghallgatás után elmegy a kedved, mit csinálsz az 5. sikertelen után?
2018. szept. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

"ahol németül és angolul is kellett beszélgetnem."



"Az angollal kb 2 hónapja komolyabban elkezdtem foglalkozni, felirat nélkül/angol felirattal filmezek, szavakat tanulok, angolul olvasok könyveket stb"


Talán ez volt a baj. Hogy BESZÉLGETNED" kellett, te pedig hallgattad a filmeket, olvastad a könyveket, stb.

Jó dolog a nyelvvizsga, de az élő beszédre kell rámenned.

A lányomnak egy pici nyelvvizsgája sincs. 5 éve él angol nyelvterületen, vendéglátásban dolgozik. Amit itthon a munkahelyein megtanult angolt, azzal pl azonnal el tudott helyezkedni. Persze, a mai napig csiszolja a nyelvtudását .

2018. szept. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező, üdvözöllek Magyarországon!

Mint pályakezdőnek, szeretném elmondani, hogy a meghirdetett állások 99,99%-a már a meghirdetés előtt betöltetett, a sógor-koma-barát-ismerős-párthű vonalon.

Szóval ne veszítsd el a kedvedet, a következő két évben vár rád még 2325 állásinterjú, ahová szintén nem vesznek majd fel.

Viszont, ha bepakolsz a bőröndbe, külföldön - pl. Németországban - ket het múlva lesz munkád a végzettségednek megfelelően, a magyar bérek háromszorosáéert (hacsak nem vonatkerékpumpáló a végzettséged).

Fel a fejjel, ne add fel!

2018. szept. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

"meghirdetett állások 99,99%-a már a meghirdetés előtt betöltetett,"


Ez legfeljebb a közszférára igaz és ott se mindenhol.

Egyszerűen nem tartották alkalmasnak a kérdezőt. Felesleges abba a hitbe ringatni, hogy teljesen esélytelen volt.

2018. szept. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Az interjú óta nem jelentkeztek még, kb egy hete,úgy érzem nem is fognak, amit én kudarcnak élek meg (pályakezdő is vagyok egyébként)."


Nos, ha egy hete volt az állásinterjú, akkor egyáltalán nem biztos, hogy nem feleltél meg: komolyabb állásokra nem 1 nap alatt választják ki a jelentkezőket, van, ahol 3 körös az állásinterjú folyamata - ergo rövid idő alatt le sem tudják zavarni.

Ha Téged behívtak állásinterjúra, akkor már legalább az önéletrajzod átment a rostán - ez már eleve egy jó jel!


Aztán: nem tudom, mennyi pénzed van, de pl. ha a németedet akarod fejleszteni, akkor kimész Bécsbe 1 napra vonattal, egész nap forgolódsz az utcán, kérdezősködsz, stb, - BESZÉLSZ németül. Passzív tudást remekül fel lehet így fejleszteni. a filmnézés is jó, mert legalább nem felejted el totál, de az nem aktivizál.

Én spanyollal jártam úgy, hogy néztem a spanyol tévét, de amikor meg kellett szólalni, akkor nem jutottak eszembe a szavak :D 3 nap Spanyolország csodákat tett :-) Jó, mondjuk én már előtte is beszéltem a nyelvet, csak nagyon sokat felejtettem :-(

2018. szept. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: na igen, és kezdőként még jó néhány "pofonba" bele fogsz szaladni állásinterjú kapcsán - erősítsd meg a lelked és ne azért tanulj nyelvet, hogy az interjún megfelelj, hanem azért, hogy tudj kommunikálni más emberekkel: "ahány nyelv, annyi ember" - tartja a mondás.


"Ha megismersz egy új nyelvet olyan szinten, hogy beszélni is tudod, akkor ismered az adott nép kultúráját, szokásait, viselkedési normáit, ezáltal szélesebb lesz a rálátásod a világ dolgaira, a nyelvek ismerete gazdagítja a személyiségedet is."

2018. szept. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező te ott vagy állatira eltévedve, hogy ezt te önfejlesztésnek gondolod. Nem, ez szórakozás, ami közben jó esetben megmarad benned valami.

Ha ennyire csalódott vagy, hozzáteszem a saját hibádból, fogd magad és menj el tanárhoz! Könnyű ráfogni egy elrontott interjúra, hogy nem ér semmit a gyakorlás, miközben nagyon energiát nem raksz bele lássuk be.

Angolból gyenge középfokkal ezek nem érnek sokat, amit most csinálsz, jó ha tudod, el lehet külföldön vele makogni, de munkához édeskevés. Passzív nyelvtudást ad csak és élőben meg csak lesel, mint nyuszi a bokorban.

Sajnálkozás helyett inkább tegyél bele valódi erőfeszítést, mert ez a te hibádból lett most rossz interjú.

2018. szept. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!