Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi pénzre van...

Szerintetek mennyi pénzre van szükség egy éven át tartó folyamatos fesztiválozásra? (részletek alább)

Figyelt kérdés

Az imént bukkantam rá egy ausztrál lány blogjára, aki az egész 2018-as évet fesztiválozással tölti (52 hét, 52 fesztivál) és az összes helyszínről részletes beszámolót ír.

Mivel így hirtelen megtetszett az ötlet, hogy akár egyedül is szívesen belevágnék egy ilyen kalandba, kíváncsivá tett, hogy mennyi pénzben kell kb. gondolkodni ennek a megvalósításához. Elsősorban az alábbiakra kell a legtöbbet költeni: belépőjegy minden egyes fesztiválra, szállások, repülőjegyek, étel, ital (ezeken kívül bármi egyéb váratlan kiadás).

Azzal tisztában vagyok, hogy több milliós tételről beszélünk, de kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok erről, és mégis kb. mennyi az annyi. :)



2018. szept. 9. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem olyan 5 millió forinttal nyugodtan lehet számolni.
2018. szept. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt ugye tudod, hogy a világon senki nem fogja neked ennyi alapján megmondani? Legalább azt írd le, hogy milyen fesztiválokra szeretnél menni és mivel szeretnél utazni a fesztiválok között.
2018. szept. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát ez elég fura, biztos nem bírnám. Gondolom azért nem piál folyamatosan. Van egyáltalán fesztivál az év minden napján? Gondolom akkor ez egy világkörüli út. Ha azt számolom, hogy egy belépő kb 10.000 ft napi szinten plusz kaja pia ugyan ennyi (persze spórolósan, mert piszok drága egy fesztivál), akkor az kb. 600.000 ft havonta+utazás. De biztos vannak szponzorai.
2018. szept. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kisebb-nagyobb zenei fesztiválokra mennék elsősorban, viszonyításképpen ismertebb neveket írok: Tomorrowland, EDC Las Vegas, Electric Love, Defqon.1, UMF

Ilyen távolságoknál csakis repülő jöhet szóba.


Legutóbbinak: Ne úgy képzeld el, hogy minden egyes nap fesztiválozik, mert azt ember nem bírná ki.:) Az alapja ennek a projektnek, hogy 52 hét alatt 52 különböző fesztiválon vegyen részt. Szóval pl. ha egy fesztivál 3 napig tart, akkor azon a héten marad még 4 napja a pihenésre, következő héten pedig már a világ másik felén jár, ahol ugyanez lehet az időbeosztás, úgyhogy alapjáraton mindig van ideje regenerálódni.

2018. szept. 9. 22:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az utazás a legnagyobb tétel, de tényleg nehéz saccolni is. Meg előfordulhatnak ingyenes fesztiválok , ha azok is számítanak. Ha ausztráliába akarsz fesztiválozni, oda a repülőjegy 3-400 ezer ft. Ha európába lenne ennyi fesztivál egy évben, akkor jóval kevesebb pénzből kihozható lenne.
2018. szept. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

52x2-3.000€ számolj.

Olyan 30-50 millio fornt

2018. szept. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fogsz egy naptárat, a google-t és elkezdesz minden hétre fesztivált keresni, majd összerakod, melyikre mennél, melyik városból melyik városba és elkezdesz repülőjegy árakat nézni, mert nyilván nem repül állandóan haza, utána nézel airbnb árat attól függően,hogy ha lehet, te sátoroznál-e inkább vagy külön szálláson laknál.

Aztán a kajára-piára rászámolsz napi mondjuk 10k-t hisz a fesztivál állat drága plusz ha nem is bulizik épp, tuti nem áll neki minden nap magára főzni, plusz így havi szinten egyebekre, mint ruha, tisztálkodószerek, szuvenírek, apróságok mondjuk 30k-t.

Csak a szállás + kaja egy hónapban így milliós tétel is lehet, nyilván a kaján sokat lehet fogni plusz mindig lehet keresni valami olcsóbb airbnb-t. De ezekből kiindulva egy hónap ritkán állhat meg 1 millánál, főleg ha mondjuk Európából repül Amerikába, mert nem annyira biztos, hogy megvette mindig előre a repjegyet pl.

2018. szept. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
elkuldod a blogjat? :)
2018. szept. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
nekem is elküldöd? :)
2018. szept. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!