Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyenkor albérlő vagy bérlő...

Ilyenkor albérlő vagy bérlő fizet? Pl. Elromlik az ajtókilincs, csaptelep, redőny? Nem egy régi házról van szó. Szerződés nincs.

Figyelt kérdés

#;Ha
2018. szept. 13. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
15%

Ha szerzöség nincs, akkor az van, amit a tulaj akar!

Ha lenne szerzödés, akkor a bérlö, mert egy arányalg új, karban tartott lakásban ami elhasználódik, azt a bérlö dolga rendben tartani!

2018. szept. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy sikerül megegyezni.

Ha nincs szerződés, akkor mégis mire lehetne hivatkozni??

Egyébként általánosságban, nagyobb dolgok a tulajdonos feladata. Pl. ezeréves a tető és hullik le a cserép, kidől a fal. Elromlik a fűtési rendszer.

A használat során elhasználódott kisebb dolgok, pl. egy kilincs a bérlő feladata. Meg az is, amit esetleg tönkre tesz.

2018. szept. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

A tulaj fizet minden esetben, kivéve, ha a bérlő okozta.

Most van egy csőtörés, a bérlőnekmi köze van hozzá ti nagyon hülyék??!!

Annyira ostoba barom emberek vagytok, hogy az valami félelmetes.

2018. szept. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

"egy kilincs a bérlő feladata."


Pont hogy ezért is fizetek albérleti díjat , hogy ami elkopik, akkor az elkopik.

Nem lehet rajtad számonkérniazt se, hogy kifekszed az ágyat.

Ez benne van az árban.

2018. szept. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4: Az van benne az árban, amit megbeszéltek. Erre nincs törvény.

Egyébként itt meg még szerződés sincs. Úgyhogy senkinek semmi kötelezettsége :)

2018. szept. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"4: Az van benne az árban, amit megbeszéltek"


Jó nagy hülye lehetsz, ha neked ilyeneket meg kell beszélni meg külön bele kell írni szerződésbe:D

Sose érnél a végére, ha ezt mind beleírnád.

2018. szept. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk (én vagyok a bérlő) kellett már redőnyt szerelni, mert a beköltözésünk napján nem lehetett leengedni. Fel sem merült, hogy mi fizessük, pedig nem volt róla szó a szerződésben. Később az ablakot becsapta a huzat, kitölrt az üveg. Az én hibám volt, kicseréltettem, kifizettem. Azóta már máshol lakunk, ittis nyitva maradt az ablak, eredmény ugyanaz. A tulaj a szomszédban lakik, másnap pont összefutottunk, kérdeztem, tud e valakit ajánlani. Azt mondta, hagyjam, bejött, elvitte az ablakot, megcsináltatta, visszahozta, kifizetni sem engedte. Volt, hogy beugrott pár villanykörtével, ha kiégnének.


De igazából írhatunk miitt okosakat, hogy kinek mi lenne a kötessége - ha nincs szerződés, vagy kifizeti ezeket a tulaj, vagy nem. Mit tudsz csnálni, ha nem?

2018. szept. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 _Jessy_ válasza:
Ha szerződés nincs, erősebb kutya b.... ! Könyveld el a veszteséget! Adó helyett.
2018. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!