Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek van értelme 1,5...

Szerintetek van értelme 1,5 hónap angol nyelvtanulás után angol nyelven és felirattal sorozatokat néznem?

Figyelt kérdés

Az angol szókincsemet most úgy kb.300 szóra taksálom. Vagy ennek tudatában még túl korainak tartjátok a dolgot (családba azt mondták egyesek hogy még túl korai lenne)? Én is attól tartok hogy a jelenlegi szintemen még sok mindent nem fogok megérteni a dialogokból. De sok helyen azt olvastam hogy nagyon sokat segít a hang általi értés elmélyítésében, és a szavak későbbi kiejtésében is.


Sok helyen pl. a Született feleségeket ajánlják a kezdőknek, de sajnos angol felirattal nem nagyon találtam még meg ezt a sorozatot. Nektek ezzel a témával kapcsolatban milyen tapasztalatotok van ? Főleg olyanok véleményét várnám akik hasonló cipőben járnak most vagy jártak pár évvel ezelőttig. Mikortól lehet értelme ennek a angolul sorozat nézésnek ?



2016. okt. 16. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak a kiváncsiság kedvéért nézz bele egy 45 perces sorozatba. Az ott található szavak, mondatok, nyelvtan nem az amit a 300 szavas szókincsed lefed.


Szerintem kb 2000 szavas szókincsnél már elkedhető a film/sorozatnézés-

2016. okt. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még kb 3 hónap, és kezdj el nézni algol filmeket, angol feliratokkal. Úgy nagyon gyorsan fejlódsz!
2016. okt. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Véleményetek szerint még ne erőltessem annyira ezt a angolul való filmnézést ? Akkor várok még vele pár hónapot és utána visszatérek a témára.

Köszi :)

2016. okt. 17. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!