Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fundamentába, nyugdíj előtakar...

Fundamentába, nyugdíj előtakarékosságba érdemes belevágni? Milyen előnyei és hátrányai vannak?

Figyelt kérdés

2018. szept. 24. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Fundamentába érdemes. Hátránya annyi lehet, hogy csak lakáscélra használható, ha nem tudod arra felhasználni, akkor nincs sok értelme. Egy LTP-n 4 év alatt 1.250.000 Ft jön össze, ha 20 ezrével fizeted. Ez még édes kevés, tehát többet érdemes kötni, egyenesági rokonokra személyenként egyet lehet (az állami támogatáshoz). 10 évre is köthető akár, de akkor százalékosan elég kevés az évi fix 72.000 támogatás (de legalább biztonságos).


Nyugdíj előtakarékosság engem nem győzött meg, inkább magam rendelkezem a pénzemmel. Olvass utána, rengeteg hátulütője lehet, főleg a hosszú távú kiszámíthatatlanság miatt. Egyszerűen nem bízom benne, hogy pl. 30 évig dobálom bele a pénzt, az biztonságban is van, aztán majd a biztosító beosztja nekem? Maximum nyugdíj előtt 10 évvel kiegészítésnek, ha már látom, hogy egyáltalán megérem :)

2018. szept. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Mindkettőbe érdemes belevágni. Nagy bajod nem történhet, mindkettőnèl véd az OBA garancia.

Lakástakarék egyetlen hátránya, hogy ha nincs lakástakarékod nem lesz belőle pénzed sem.


Válogathatsz 4 5 6 8 10 éves konstrukciók és jelenleg három lakástakarék közül.

Ha nincs is a nyitáskor konkrét lakáscélod, akkor se dől össze a világ. Egy lakáson 4-5 évente is össze tud jönni kiadás, de a szrrződés hosszabbítható, megosztható és ha még akkor sem tudod mire felhasznälni, a kiutalást is halaszthatod, vagy lemondva az állami támogatásról, megszüntetheted a számlád és visszakapod a befizetéseidet. Sokféle megoldás létezik megtakarításokra, a fentieken keresztül a bef.alapokon át az ingatlanokig, meg még kismillió egyéb.

Határt jóformán csak a rendelkezésedre álló pénz mennyisége ès a kockázatvállalási hajlandóságod szab.

2018. szept. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm szépen a válaszokat!
2018. szept. 28. 16:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első két válaszoló szerintem lemaradt arról a hírről amikor az országgyűlés egyik napról a másikra elhatározta hogy megszünteti a lakástakarék pénztárak állami támogatását, és így egyáltalán nincs semmi értelme ilyet nyitni a továbbiakban.
2018. dec. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem maradt le, később törölték el.
2018. dec. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, nem vettem észre, hogy nem friss, hanem kell emelt hirdetésre kattintottam
2018. dec. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen, szóval akkor felejtős a dolog...
2018. dec. 9. 11:06
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül felejtős, de azért már nem annyira vonzó, mint eddig.
2018. dec. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem!
2018. dec. 15. 17:06
 10/11 Kenyer79 ***** válasza:

Fundamenta sajnos felejtős mióta elvették az állami támogatást.

Nyugdíjmegtakból pedig több megoldás is van.

NYESZ, Önkéntes nyugdíjpénztár, és nyugdíjbiztosítás is.

Ami biztos, hogy én az itt kaopt válaszokat pénzügyi témában elég óvatosan kezelném, lévén nem tundi ki válaszol, mennyire rendelkezik releváns infóval.

Ami egészen biztos, hogy a mostani 30-40 éveseknek már minimiális állami nyugdíjja lesz.

Tehát valamibe forgatni kell a pénzt, ha nem akarjátok az unokáknál tölteni az utolsó 15-20 évet.

Jó megoldás lehet egy ingatlan vásárlása, aminek a bérbe adása lehet plusz jövedelem forrás, jó ötlet lehet a nyugdíjmegtak is, ha megfelelő helyre rakod a pénzt, és kapsz egy korrekt tájékoztatást.

A legroszabb amit tehetsz, ha nem teszel semmit.

2019. jan. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!