Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magánnyugdíjpénztárban érdemes...

Magánnyugdíjpénztárban érdemes tartanom a nyugdíjra félrerakott pénzemet?

Figyelt kérdés

2017. jan. 12. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a nyugdíjbiztosítást javasolnám. Nem vagyok se ügynök, se hasonló, nekem is csak nemrég ajánlották, de már kötöttem is. Biztosítótól függ, de nagy általánosságban 10 évig kötelező fizetni, utána ha akarod fizeted, ha akarod, nem, de csak akkor férsz hozzá, mikor nyugdíjba mész. Van rá egész szép kamat (a "sima" megtakarításokhoz képest), és adóbevalláskor vissza lehet igényelni az előző évben befizetett összeg 20%át (max 130 ezer forintot), sz´oval az is 20% "kamat".
2017. jan. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez nekem azért tűnik kockázatosnak, mert mi van, ha beüt a krach 50 évesen és nagyobb szükség lenne a pénz EGY RÉSZÉRE, mint később.

Ezért gondolkozom ilyen takarékpénztárakban, ahol elvileg 10 év múlva kivehetem a pénzem, ha akarom.

Te nem félsz attól, hogy nyugdíjaskorodig megszűnik a biztosító, és elveszik a pénz?

2017. jan. 12. 09:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem éri meg. Annak való akinek gyenge az akarata, hogy nyisson egy TBSZ számlát és azon gyűjtse mert ahhoz bármikor hozzáférhetsz.
2017. jan. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, megmondom őszintén, nem félek. Nem szoktak biztosítók "csak úgy" megszűnni, meg mintha lenne is erre az esetre vmi állami garancia x millií forintig, az én estemben meg 3-4 milliórol beszélünk összesen, azt meg előbb-utóbb kifizetné nekem vki. Gondolom.

Ezen kívül nem a teljes megtakarításom teszem ebbe bele, hanem, ahogy te is írod, a nyugdíjra félretett pénzemet, szerencsére van ezen kívül még tartalék, amihez bármikor hozzá tudok nyúlni. Egyébként ha igazán nagy gáz van, ezt is ki lehet venni előbb, csak akkor ugrott a 20%os állami támogatás. Viszont alaphelyzetben pont az a jó benne sztem, hogy ezt "még véletlenül sem" költöm el, ahogy a másik válaszoló írta, nincs "kísértés".

2017. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dudok Andrásné ***** válasza:
Én, ha lenne most befalaznám, hogy ne költsem el!!Ugyanis minden biztositás egy nagy átverés. Semmi kamat szinte!!Ha meg előbb van rá szükség, mint lejár még a befizetettet sem kapod vissza. Tul van a családom ezeken azért tudom. Vagy ha lakásra telne azt vennék és kiadnám albérletbe!!Esetleg postatakarék éves kamat és bármikor kivehető, max a kamat ugrik,nem a berakott pénz.Fiamnak 1.1 millio járt volna de csak 880.000 et kapottt, mert közben modositottak a szerződésen es a 10 év helyett 15 re módósult a lejárat és mi nem is tudtuk.Soha semmi biztositó.
2017. jan. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolso, ez nagyon nagy pofatlansag. Na pont az ilyenek miatt nem akarom betenni a penzem sehova. Viszont ez a postatakarek jol hangzik.
2017. jan. 14. 17:54
 7/7 anonim válasza:
A nyugdíjcélú megtakarításokra nincs semmilyen állami garancia. Azaz, a biztosítón/nyugdíjpénztáron múlik, hogy később mi lesz.(=ha idővel megszűnik, vagy átalakul, akár ugorhat a pénzed) Állami támogatás -adókedvezmény- az ketyeg, befektetésként csábító, de az OBA nem garantálja a befizetett összegedet. Akárhova is teszed a megtakarításod, ellenőrizd az Országos Betétbiztosítási Alap honlapján, ha azt akarod, hogy biztonságban legyen a pénzed.
2017. febr. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!