Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha eladom néhány régi dolgomat...

Ha eladom néhány régi dolgomat be kell valahol jelenteni, hogy ne legyen belőle probléma?

Figyelt kérdés
Konkrétan egy RETRO napra megyek, ahová bárki bemehet, aki árulni akar, az kap egy standot a szervezőktől. Én csupán egy 15 darabos mesekönyv sorozatot (max 15000 Ft), egy 20 db-os régi kis és lemezautó gyűjteményt (kb. 30000Ft) és néhány régi bögrét, egy fadobozos TV-t és 3 régi rádiót szeretnék eladni. A szervezőknél nincs kikötve, hogy ki milyen engedéllyel rendelkezik, mindenki a saját felelősségére árulhat. Ezekből a dolgokból mégha el is adnám mindet, maximum 55-60000 forintom származhat, számlát nem tudok adni mivel magánszemély vagyok. Ha felraknám őket egyesével Jófogásra vagy Vaterára egyszerűbb lenne, de így nem okozna feltűnést valakinek?

2018. szept. 29. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen legális, nem kell aggódni.
2018. szept. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Évi 600k-ig továbbra is adómentes a saját cuccaid eladása.
2018. szept. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félni. Az ilyen börzéket amúgy is békén hagyják.
2018. szept. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Évi 600 ezer bevételig a saját, megunt dolgaid értékesítése adómentes, bevallásban sem kell szerepeltetni, sehol semmit nem kell vele kapcsolatban jelenteni.


A 600 ezer bevétel nem darabonként értendő, hanem összességében, egy adóéven belül.

2018. szept. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor jó, köszi. Még nem voltam ilyenen, csak felajánlották a helyet. Nem tudtam hogy ilyenre kell-e valami pappír. :)
2018. okt. 2. 04:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!