Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Ha eladom néhány régi dolgomat be kell valahol jelenteni, hogy ne legyen belőle probléma?

Konkrétan egy RETRO napra megyek, ahová bárki bemehet, aki árulni akar, az kap egy standot a szervezőktől. Én csupán egy 15 darabos mesekönyv sorozatot (max 15000 Ft), egy 20 db-os régi kis és lemezautó gyűjteményt (kb. 30000Ft) és néhány régi bögrét, egy fadobozos TV-t és 3 régi rádiót szeretnék eladni. A szervezőknél nincs kikötve, hogy ki milyen engedéllyel rendelkezik, mindenki a saját felelősségére árulhat. Ezekből a dolgokból mégha el is adnám mindet, maximum 55-60000 forintom származhat, számlát nem tudok adni mivel magánszemély vagyok. Ha felraknám őket egyesével Jófogásra vagy Vaterára egyszerűbb lenne, de így nem okozna feltűnést valakinek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: eladás, retró, adózás, bevétel

szept. 29. 21:21  Privát üzenet  

A válaszok
Teljesen legális, nem kell aggódni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont szept. 29. 21:52 Privát üzenet
Évi 600k-ig továbbra is adómentes a saját cuccaid eladása.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont szept. 29. 22:03 Privát üzenet
Nem kell félni. Az ilyen börzéket amúgy is békén hagyják.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont szept. 29. 22:06 Privát üzenet

Évi 600 ezer bevételig a saját, megunt dolgaid értékesítése adómentes, bevallásban sem kell szerepeltetni, sehol semmit nem kell vele kapcsolatban jelenteni.

A 600 ezer bevétel nem darabonként értendő, hanem összességében, egy adóéven belül.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont szept. 30. 06:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akkor jó, köszi. Még nem voltam ilyenen, csak felajánlották a helyet. Nem tudtam hogy ilyenre kell-e valami pappír. :)

# 5/5Időpont okt. 2. 04:32 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Néhány véleményt kapok?
Néhány hónapja aggaszt valami, de nem tudom senkivel megbeszélni?
Miért laggol néhány játék a menüben?
Feltelepítettem a Medal of Honor Pacific Assaultot, felraktam még az 1.2-es patchet plusz a magyarítást. Betölti az első küldetést és utána néhány másodperc múlva kidob a játék....
Feltelepítettem a Medal of Honor Pacific Assaultot, felraktam még az 1.2-es patchet plusz a magyarítást. Betölti az első küldetést és utána néhány másodperc múlva kidob a játék....
Paypal-el lnne néhány problémám!?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!