Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Őstermelői igazolvánnyal...

Őstermelői igazolvánnyal árulhatok piacon saját készítésű adventi koszorút?

Figyelt kérdés
Munkaviszonyom van, más területen, viszont már táppénzen vagyok itthon, mert várandós vagyok. Virágkötő végzettségem is van. És arra gondoltam, hogy itthon készítenék majd adventi koszorúkat, grincsfákat, és a piacra levinném eladni. Viszont az őstermelői igazolvánnyal lehet ilyet árusítani? Vagy ezt már csak vállalkozói engedéllyel? Valamint ha igen, hirdethetem helybeli Facebook csoportokban a dolgaimat?
2018. szept. 30. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha Facebook csoportokban - még ha helyi is - hirdeted, akkor szinte tuti, hogy rád fognak szállni a NAV-osok.


Piacon igazából akkor árulhatnád őstermelőként (max 40 km-re a lakhelyedtől), ha Te termelnéd meg a hozzávalókat. Amennyiben nincsen fenyőfád, mohád, stb a kertedben, úgy már beleköthetnek, inkább vállalkozói kellene hozzá.

Ahol meg szeded a hozzávalókat, ott a terület tulajdonosától kell engedélyt kérni - én ennyit tudok a dologról. Remélem, pontosak az információim :-)

2018. szept. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ!

Minden van a kertbe, fenyő, tuja, moha, kivéve gesztenye meg makk, mivel vidéken élek, kimegyek az utca végére és szedek, ami senkié mert a réten van. Meg igazából ismerek mindenkit bárki megengedné hogy a kapuja előtt a fa alól felszedjemha valami olyat látok, ők úgyis csak kidobnák a lehullott levéllel. Most ebbe csak nem kötnek bele...

2018. szept. 30. 13:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Dehogynem kötnek bele. Egy adventi koszorúra kell gyertya, a grincshez cserép... Ne akarj mutyizni, az első virágos, aki meglát rögtön felnyom. Nagyon ki vannak élezve erre.
2018. okt. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Voltam benn kiváltani az igazolványt. Lehet.
2018. okt. 2. 22:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Kösz -
2018. okt. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy megírtad, hogy lehet! De ha visszajössz még, kérlek írd le mit mondott a falugazdász pontosan? Köszönöm!
2018. okt. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Itt vagyok, mire vagy kíváncsi?
2018. okt. 27. 18:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy mit mondott pontosan a falugazdàsz. Hogy szól a törvény, mit lehet, mit nem, vagy mit vetettek fel a termelt àruk közé ehhez... stb.
2018. okt. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még mindig várom a válaszod. Én akárhogy keresek erről infót nem találok. Biztos valami kiskapu van a dologban.
2018. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Menj be a falugazdászhoz kérdezd meg, ne az én válaszokra várj
2018. nov. 15. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!