Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » (Pénz) adománygyűjtés online,...

Kapitány_úr kérdése:

(Pénz) adománygyűjtés online, vagy akár nem-online, hogyan? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

Kedves jóbrátném 40-es 3 gyerekes szingli nő, aki a volt párjától eljönni kényszerült az 'igen rossz lelki körülmények' miatt. Feladta a vállalkozását, s elköltözött a városából, mert szerencséjére egy másik városban (ahol a gyermekei számára megfelelő színvonalú iskolát is talált) ajánlottak neki ideiglenes lakhatási lehetőséget. A szakmájából adódó vállalkozást felépíteni újra nem tudta ott, mert túl nagy lett volna a kockázat, így folyamatosan betanított munkákat kellett elvállalnia. A volt-élettársa pedig nem igen erőltette meg magát 3 év eltelte után az anyagi támogatás után (amiről bírósági végzés különböző okok miatt nem született és a nő szempontjából nem is lenne előnyös ha születne; okos a pali). Most pedig eladták a lakást a feje felől, munkahelye csődbe ment, és sem árban és méretben megfelelő albérletet, sem pedig megfelelő fizetést biztosító munkát nem talál (dolgozik, csak meg fog szűnni a hely, sok helyről meg nem hívják még interjúra se). Befogadó nyilatkozat az apa részéről sincs...

Szeretne egy biztosabb lakást fizetni (nyilván sajátról nem is álmodozik), illetve egy másik szakmát is szerezni, hogy jobb munkahelyeket találhasson (mert csak az az egy végzettsége van, amiből egy időben évekig sikeres vállalkozása volt).

Miként lehetne a számára egy kisebb összeget összegyűjteni? Legalább egy 2-3 havi átlag albérlet árát, ami indításnak megfelelne?


(Direkt nem írtam konkrétumokat, ami azonosíthatná, mert nem akarom, hogy erre a kérdésre rátaláljon. Ő ugyanis nem kéreget. Én igyekszem támogatni, de én is csak minimált keresek. Csak ebben a ... országban tényleg ilyen elveszetté kell válnia egy rakat embernek, akik boldogan is élhetnének, és nyújthatnának is valamit a világnak. A 3 gyerek nagyon jól nevelt és kreatív. Kettejük igen eredményesen művészi tevékenységeket is folytat; egyik sem nagykorú.)

Szóval? Hogyan lehetne tán?



2018. okt. 2. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Anyaotthonhoz lehet pl. fordulni ideiglenesen. Amíg ott él, picit tud gyűjtögetni. Már ha azt mondod, nem kéregetős. És ne haragudj, tudom, ez rossz helyzet, de vannak, akik gyógyíthatatlan betegségekkel, gyerekekkel élnek méltatlan körülmények között, mégse online adományokból képzelik el a segítséget. Még ha nem is az ötletük.
2018. okt. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De éppen hogy segélyszervezetekhez fordulnak. Én értem, hogy vannak nagyon rátermett emberek a világban, a többi meg pusztuljon, de na. Dolgozik, keményen, munkát keres, 10-12 órákat lenyom, a gyerekei közül meg a legnagyobb gondoskodik a kicsikről, mert az anyjuk nincs otthon. Na.
2018. okt. 2. 23:55
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem szüljön még hármat, az a biztos. Amíg otthon volt a kicsikkel, de még inkább gyerekvállalás előtt miért nem szerzett szakmát? Hogy mert hármat szülni így, a semmire, apa nélkül, tartalék pénz nélkül? Tudod ki segítsen az ilyen felelőtlen alaknak...
2018. okt. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Sajnálom, hogy érdemben nem tudok hozzászólni, de még szimpatizálok is kettessel. Közeledek a harminchoz, de eszembe nem jutna egyet is szülni akár, mert nem tudom biztosítani, hogy nyugalomban, jólétben felnőjön, pedig nem keveset melózol :/
2018. okt. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Én sajnálom ismeretlenül is az anyukát, mert senki sem tudhatja mit hoz a jövő. Azért szidni, hogy szült 3 gyermeket nem szabad, hiszen amikor gyermeket vállalt jó anyagi körülmények között élt. Bárki kerülhet a helyzetébe. Én is elváltam, tudom milyen a padlóra kerülni. De az anyuka története nem olyan megrázó amitől rögtön kinyílnak a pénztárcák. Sok hasonló történet van ugyanilyen. Személyesen is ismerek ilyen anyukát szintén 3 gyerekkel. Ő is mindent elveszített, házat, munkát. Mégis talpra állt. Nem hiszem, hogy fogsz tudni olyan embereket találni akik adakozni fognak nekik, mert sokan arra gondolnak, hogy vannak sokkal rosszabb körülmények között élő emberek.
2018. okt. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9%

Egyedül neveltem fel a gyerekemet, az apa még gyerektartást sem fizetett, dolgoztam keményen - szintén vállalkozó is voltam - napi 10-12 órákat, belerokkantam, 2x vittek kórházba azzal, hogy vért köhögtem, mindkétszer lábon kihordott tüdőgyulladás társult mellé, most COPD, úgy néz ki, tüdőrák, műteni kell, a fürdőszobám penészes, salétromos, pénz nincs helyrehozatni. Eszembe nem jutna adományért könyörögni.

Ja igen, és mindenki irgyel a gyerekem miatt :-) , hogy milyen jó fej, milyen jó a kapcsolatunk, zenél, stb. :-) - HÁLA ISTENNEK!

2018. okt. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem a lepontozók fizessenek a nőnek. Probléma megoldva.
2018. okt. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!