Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az angol/amerikai tulajdonú...

Az angol/amerikai tulajdonú cégeknél a vezető van, hogy nem tud magyarul?

Figyelt kérdés

Ha már ide települtek, miért várják el, hogy mi tudjunk angolul, amikor van, ahol még köszönni sem tudnak magyarul? Nem beszélve a kevesebb fizetésről, messze nem adnak annyit, mint egy angol/amerikai dolgozónak.

Félreértés ne essék, tudok angolul, nem okozna gondot ilyen helyen dolgozni, csak ezt a kettős mércét nem értem.



2018. okt. 7. 11:52
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Dehogyis! Ha annyiért dolgoznánk, mint náluk, nehogy azt hidd, hogy idejönnének. Ezek az anyjukat is megb.sznák, ha itt olcsóbb, mint odahaza.
2018. okt. 7. 15:54
 12/16 anonim ***** válasza:

Igen, ez is a vállalkozás része, hogy csökkentsük a költségeket. Ha van aki megcsinálja fele annyiért akkor azzal fogom megcsináltatni a munkát.


Te nem így csinálnád?

2018. okt. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
A kérdés a nyelvismeretről szól. Szerintem egy fajta lenézése a magyar embereknek az a viselkedés, amit ezek a cégvezetők tesznek, hogy nem hajlandóak (legalább egy pár mondatot) megtanulni magyarul, de az olcsó munkaerő kell nekik. Hogy legyen még egy Porsche a garázsban...
2018. okt. 7. 20:28
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem nincs bajom azzal, ha nem akarod megérteni, amit itt már századjára mondanak, hogy a piac törvényeibe kár ezt az ócska munkásmozgalmár dumát megpróbálni belepréselni, mert úgysem megy bele. Ha szembe akarsz menni az értelmes emberekkel, menj.

Csak azért írom ezt le, hogy a válaszolóknak ne legyen kétségük, hogy világosan fogalmaztak-e. Én értem, amit írtak. :)

2018. okt. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mert ha megtanul pár mondatot magyarul, akkor mi van? Ha olyan állásra pályázol ami angol vagy akármilyen nyelvismeretet igényel akkor neked tudnod kell az adott nyelvet akkor is, ha a vezérigazgató/CEO megtanult magyarul köszönni...
2018. okt. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Azért jobb, ha vigyázol. Mert könnyen lehet valami régen külföldre szakadt gyereke, aki mindent ért, tudna is beszélni magyarul csak inkább titokban tartja. Hogy azt higgyék, hogy nem érti, amit a dolgozók beszélnek.

Vagy szégyelli az akcentusát. Meg a magyar útlevelét is titkolja, pedig van neki.

2018. nov. 1. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!