Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most kell bitcoint venni?

Most kell bitcoint venni?

Figyelt kérdés
Szoval mar egy ideje kovetem az arfolyamot, jonak tunik befektetesi celnak. Mit gondoltok? Van benne jovo?
2018. okt. 11. 18:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Már egy "kicsit" elkéstél vele.
2018. okt. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Elolvasod mi ez és az alapján eldöntöd. Ha eldöntötted akkor most vagy bármikor olyan összegben amire évekre nem lesz szükséged mivel min. 10 éves befektetés mint a részény.


Jön a következő válság a központi bankok megint nyomnak majd egy rakás pénzt mint legutóbb hogy még pár évig eltolják az összeomlást. Az arany meg egy elavult technológia, tehát nincs másik.


Emellett 2020-ban jön a Bitcoin felezés, fele ennyit termelnek majd ki naponta mint most. Fele akkora kínálat lesz. Ha épp stagnál az árfolyam az azt jelenti, hogy 11 millió dollárért vesz a piac naponta mivel 1800 új bitcoint bányásznak naponta.

2018. okt. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

"Szoval mar egy ideje kovetem az arfolyamot"

Úristen! Tényleg??? És már üzleti guru lett ettől belőled? Elárulok neked egy szösszenetet a tőzsde történetéből. Az egyik barátom is éppen ilyen stílusú gyerek volt, mint te vagy. 2011 nyár elején oldalba bökött, hogy már egy ideje figyeli az arany chart-ját és ő venne komolyabb mennyiségű aranyat. - Megbolondultál? - kérdeztem tőle? Az aranynak 1130 körül van a támasza, ott kell aranyat venni. Most meg 1600 USD egy uncia! Bár tudta, hogy tőzsdézésből élek, de annyira okosnak gondolta magát, (és annyira emelkedett az arany ára) hogy végül nyár végén 1800 dolláros árfolyamon bevásárolt belőle. És csak utána szólt nekem. Amikor szeptemberben beütötte az 1900 dollárt, kacagott nagyokat rajtam, hogy én milyen balfék vagyok, hogy kihagyom ezt a jó bulit. Kérleltem, hogy adja el 1900-on, már így is jót keresett rajta. De csak nevetett rajtam. Amikor túlment az 1950-en, akkor újra komolyan figyelmeztettem, hogy realizálni kellene a nyereséget, mert baj lesz. De el volt telve magával. Pláne, amikor napokra még a 2000 dollárt is megközelítette az árfolyam. Mindez néhány hét leforgása alatt történt. Aztán elkezdett esni az árfolyam. Mondtam neki, hogy utoljára szólok, adja el! De nem hallgatott rám. Aztán átment bukóba. Egy év leforgása alatt még vagy 3-4 alkalommal kucorodott vissza az árfolyam az 1800 USD közelébe, szóval nullásan még lett volna alkalma kiszállni több alkalommal is. De ő keresni akart vele. Azóta is benne ül az 1800-on vett aranyában, és várja, hogy nyereséggel szálljon ki a buliból. Azóta eltelt 7 év, és most éppen 1200 körül van az arany :-)

2018. okt. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Utolso tokre tetszik a story de nem ertem hogy akkor mi a tanacsod?
2018. okt. 12. 05:38
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Azt, hogy ne légy kapzsi. Aki sokat markol, keveset fog.
2018. okt. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%

Nem értek egyet a hármassal. Ha bárki tanácsára 10%-nál kiszállnál akkor ne aranyba vagy bitcoinba fektess, hanem vegyél állampapírt.

Bitcoinba akkor szabad befektetni, ha elszántad magad, hogy ha leesik az árfolyam vételi ár alá, akkor vagy addig vársz amíg nem lesz 10-20 szoros nyereség, hogy akkor kiszállj, vagy elfelejted az egészet. Hogy lesz e most vagy nem, nem tudni, senki se tudja, ahogy azt se hogy lesz e valaha 20 000 dollár újra vagy akár 200 is. De annak, hogy most veszel 6000 dolláron és kiszállsz 6600 dolláron, majd viszlát, semmi értelme ennél az állampapír jobb, 10%-ért extrém kockázatot bevállalni értelmetlen.

2018. okt. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

6-oska! Te az állampapírral évi 2,5% hozamról beszélsz ÉVES szinten. [link] A közelébe nincs a 10%-nak, ha kicsit odafigyelsz. Én meg lehet, hogy 10%-ról beszélek, de NÉHÁNY HÉT alatt. Ezt írtam korábban a #3-ban. Ha havonta csinálod meg az általad lefitymált 10%-ot, akkor megdupláztad a tőkédet éves szinten! Érted? (Lehet, nem véletlenül állsz 24%-on, már megbocsáss...)

Sehol nincs előírva, hogy ha megvettél valamit, benne kell szenvedni évekig. Ezt csak a tudatlanok gondolják így. A tőzsdézés (tőzsdei spekuláns) az egy szakma. És ezt, amit te javasolsz "Bitcoinba akkor szabad befektetni, ha elszántad magad, hogy ha leesik az árfolyam vételi ár alá, akkor vagy addig vársz amíg nem lesz 10-20 szoros nyereség" - na ezt senki nem javasolja a nagyok közül. A hozam NEM az ELSZÁNÁS miatt képződik. Hanem amiatt, mert perspektivikus dologba fektettél.

2018. okt. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ez akkor igaz, ha valaki beleássa magát napi szinten foglalkozik bele, s rengeteg időt is befektet nem csak pénzt. De a kérdezőnek fogalma sincs az egészről. Így nem nagyon fog nyerni max. akkor ha nem száll ki kicsi hozamnál. Hozzáértés nélkül ki be szállni nagyobb eséllyel hoz bukást, mint hasznot. Javaslom olvass utána, mi az a hodl.
2018. okt. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"tetszik a story de nem ertem hogy akkor mi a tanacsod?"


Nem csak 1 tőzsdei termék árfolyamát kell nézegetni pár hétig, hanem meg kell tanulni tőzsdézni. El kell sajátítani a tőzsdei alapokat. Ez az internetről is megy. Pl. [link]

És aztán nézni kell a CNBC hírcsatornát a tőzsdézéshez. Amikor az alapokat elsajátítottad, és érted miért úgy mozog egy árfolyam, ahogyan, akkor érdemes valahol demo számlát nyitni, és kipróbálni, hogy valóban érted-e, amit érteni vélsz.

Mert az, amit a 24%-os kolléga ajánlj, az egy vakrepülés. Most nézz szét, dönts, és tarts ki a hülyeséged mellett körömszakadtáig. És ha nem úgy alakult a világ, ne tégy semmit, várj. És 20 évre elástad magad, meg a tőkédet. Na ezt ajánlja hatoska. Én meg azt ajánlom, hogy tanuld meg az elméletet. Aztán teszteld meg a gyakorlatot. És dolgozz, rugalmasan alkalmazkodva a körülményekhez. Ez NEM szerencsejáték. Ez a kőkemény valóság. Ehhez ismeretek és tudás kell.

2018. okt. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Kőkemény valóság. Amíg nem jön egy cunami vagy egyéb váratlan esemény. Illetve az is kőkemény valóság lesz amikor ilyesmi elsöpri az egészet. A szakértőnk valahogy a kockázatot elfelejti megemlíteni.
2018. okt. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!